Toto je starší verze dokumentu!
Manuál příznivce - jak nám pomoci na Internetu
Aby byla ČPS vidět, musí o ní být slyšet, musí se o ní mluvit a nejlépe v místech která citují média - průzkumy veřejného mínění a podobně. Můžete pomoci zviditelnit ČPS z pohodlí svého domova - rychle a bez námahy. Stačí navštívit pár stránek (některé pravidelně) a věnovat několik kliknutí pro nás.
- Dejte si do podpisu ve fórech kam chodíte odkaz na ČPS, popřípadě vymněňte svého avatara za logo strany.
- Pomozte straně se dostat na vrchol žebříčků internetových stranických hitparád
- Volby na Facebooku - Aktuální aplikace k volbám 2010 (Pro hlasování je třeba mít datum narození jako veřejný údaj (Aplikace kontroluje zdali jste 18+) a v profilu nastavené „Uveď v profilu celé datum mého narození“ - po zahlasování můžete opět utajit)
- Sanep - Průzkumy volebních preferencí probíhají každý týden, proto nezapomeňte Sanep každý týden kontrolovat a dát nám hlas
- Elections Meter - Dát PRO-hlas
- Virtuální volby na Facebooku - dostaňte nás na první místo (Aplikaci není přeba povolovat, pokud nevyžadujete přístup k „friends“ funkcím
- Změň politiku - dostaňte nás na první místa permanentních voleb a žebříčku slávy
- Reflex - Volby 2010 „Nanečisto“
- Virtuální volby - do 12:00 21.5.2010, výsledky budou zveřejněny po uvedeném datu
- … (další ankety do kterých se můžete zapojit budou postupně přidávány)
- Aktivně hledejte kde se o ČPS diskutujte a diskutujte.
Jak zvát přátele k těmto volbám přes Facebook:
- umístit tuto aplikaci na vaší zeď alespoň jednou nemůže uškodit. (ale zase když to budete dělat příliš často, tak lidi spíše zprudíte…)
- ačkoliv tato aplikace tvrdí, že je zcela anonymní, tak má sekci „pozvat přátele“, kde vidíte vypsané pouze ty přátele, kteří ve volbách ještě nehlasovali (sic!). Takže minimálně je vidět, zda jste hlasovali, nebo ne. No a právě při zvaní přátel je vhodné pečlivě zvažovat, koho pozvete, a koho ne jistě už z reálného života tušíte, kteří z vašich známých jsou připraveni hlasovat pro ČPS a kteří ne… a právě tudy vede cesta k lehké (a přitom zcela nenapadnutelné) „manipulaci“ výsledků, že ano
Jak vyjádřit svůj názor a neznemožnit se (toto neplatí pro Facebook):
- hlasování jsou obvykle kontrolována na četnost přístupů z jedné IP adresy. proto je dobrý nápad hlasovat z místa, kde je vaše IP adresa relativně unikátní, nebo dočasně přidělená z nějakého poolu (z mobilu, z domova, apod.) - složitější to může být ze školy či zaměstatní, kde díky překladu adres může shluk více hlasování z jediné adresy být provozovatelem ankety považován za podvod
- s přihlédnutím k výše uvedenému je třeba pečlivě zvážit, zda je dobrý nápad přemlouvat k hlasování členy vaší rodiny nebo spolupracovníky ve firmě apod. - pokud ano, tak minimálně není dobré hlasovat s odstupem pouhých několika minut po sobě, apod. špatný nápad nemusí být ani zažádat vašeho internetového poskytovatele o vyhrazenou veřejnou IP adresu pouze pro váš počítač (berte, dokud jsou !)
- jakákoliv snaha o automatizované hlasování z jediné IP adresy je kontraproduktivní, protože i jenom s minimálním úsilím je odhalitelná analýzou logů. jakýkoliv příliv takových hlasů pro ČPS by byl kontraproduktivní a musíme se od podobných snah důrazně distancovat ! o něco takového by se snažil jen někdo, kdo by nás chtěl zdiskreditovat…
- pokud objevíte nějakou online anketu, kde není jako jedna z možností uvedená ČPS, ale zato jsou tam zahrnuté různé obskurní mini-straničky s nulovou podporou (Občané.cz), tak je dobré se domluvit s ostatními piráty na společné akci: jako účinná akce se ukázalo hlasovat masově pro některou z pidistraniček, u které je očekávána nulová podpora - provozovatele ankety to zmate, a tato je obvykle z webu odstraněna. pozor - toto obvykle nemá cenu dělat bez předchozí domlouvy ! (jeden jediný hlas pro obskurní pidistraničku nic nezmění a neupoutá pozornost)