• @ALL has read permissions
 • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions

Manuál příznivce - jak nám pomoci na Internetu

Aby byla ČPS vidět, musí o ní být slyšet, musí se o ní mluvit a nejlépe v místech která citují média - průzkumy veřejného mínění a podobně. Můžete pomoci zviditelnit ČPS z pohodlí svého domova - rychle a bez námahy. Stačí navštívit pár stránek (některé pravidelně) a věnovat několik kliknutí pro nás.

Pomoc v anketách a průzkumech

 1. Pomozte straně se dostat na vrchol žebříčků internetových stranických hitparád
  1. Volby na Facebooku - Aktuální aplikace k volbám 2010 (Pro hlasování je třeba mít datum narození jako veřejný údaj (Aplikace kontroluje zdali jste 18+) a v profilu nastavené „Uveď v profilu celé datum mého narození“ - po zahlasování můžete opět utajit)
  2. Sanep - Průzkumy volebních preferencí probíhají každý týden, proto nezapomeňte Sanep každý týden kontrolovat a dát nám hlas
  3. Elections Meter - Dát PRO-hlas
  4. Virtuální volby na Facebooku - dostaňte nás na první místo (Aplikaci není přeba povolovat, pokud nevyžadujete přístup k „friends“ funkcím
  5. Změň politiku - dostaňte nás na první místa permanentních voleb a žebříčku slávy
  6. Reflex - Volby 2010 „Nanečisto“
  7. Virtuální volby - do 12:00 21.5.2010, výsledky budou zveřejněny po uvedeném datu
  8. … (další ankety do kterých se můžete zapojit budou postupně přidávány)


Jak zvát přátele k těmto volbám přes Facebook:

- alespoň jedenkrát umístit tuto aplikaci na vaší zeď nemůže uškodit - ale zase když to budete dělat příliš často, tak své známé spíše zprudíte (vyzkoušeno v praxi)

- tato aplikace tvrdí, že je zcela anonymní, ale přesto má sekci „pozvat přátele“, kde vidíte vypsané pouze ty přátele, kteří ještě nepovolili přístup k soukromým datým (což ovšem může znamenat i některé z těch, kteří již hlasovali, podle autora aplikace)

- při zvaní přátel je vhodné pečlivě zvažovat, koho pozvete, a koho ne. Jistě už z reálného života tušíte, kteří z vašich známých jsou připraveni hlasovat pro ČPS a kteří ne … a právě selektivní zvaní „tušených příznivců“ je zřejmě jediný korektní způsob, jak Facebookové „volby“ ohnout v náš prospěch (a současně tímto poukazujeme i na jedno z možných úskalí případné budoucí přímé e-demokracie)

Jak vyjádřit svůj názor a neznemožnit se (toto neplatí pro Facebook):

- hlasování jsou obvykle kontrolována na četnost přístupů z jedné IP adresy. proto je dobrý nápad hlasovat z místa, kde je vaše IP adresa relativně unikátní, nebo dočasně přidělená z nějakého poolu (z mobilu, z domova, apod.) - složitější to může být ze školy či zaměstnání, kde díky překladu adres může shluk více hlasování z jediné adresy být provozovatelem ankety považován za podvod

- s přihlédnutím k výše uvedenému je třeba pečlivě zvážit, zda je dobrý nápad přemlouvat k hlasování členy vaší rodiny nebo spolupracovníky ve firmě apod. - pokud ano, tak minimálně není dobré hlasovat s odstupem pouhých několika minut po sobě, apod. špatný nápad nemusí být ani zažádat vašeho internetového poskytovatele o vyhrazenou veřejnou IP adresu pouze pro váš počítač (berte, dokud jsou !)

- jakákoliv snaha o automatizované hlasování z jediné IP adresy je kontraproduktivní, protože i jenom s minimálním úsilím je odhalitelná analýzou logů. jakýkoliv příliv takových hlasů pro ČPS by byl kontraproduktivní a musíme se od podobných snah důrazně distancovat ! o něco takového by se snažil jen někdo, kdo by nás chtěl zdiskreditovat…

- pokud objevíte nějakou online anketu, kde není jako jedna z možností uvedená ČPS, ale zato jsou tam jiné neparlametní strany, tak je dobré se domluvit s ostatními piráty na společné akci: jako účinna akce se ukázalo hlasovat masově pro některou neparlamentí stranu u které provozovatel očekává nulovou podporu - provozovatele ankety to zmate, a tato je obvykle z webu odstraněna. Pozor - toto nemá cenu dělat bez předchozí domluvy! (jeden hlas nic nezmění a neupoutá pozornost)

Pomoc v diskuzích

- Aktivně hledejte kde se o ČPS diskutujte a diskutujte.

- Dejte si do podpisu ve fórech kam chodíte odkaz na ČPS, popřípadě vymněňte svého avatara za logo strany.

- najdete-li někde článek nebo blogpost, ve kterém se píše o ČPS či o tématech, kterých se týká program ČPS, zapojujte se do diskuzi a propagujte program. Čiňte tak intenzivně, ale slušně.

složka:
Mediální odbor
adresát:
vysílače
tag:
propagace, online
stav:
prastarý
aktualizace:
19.05.2010

Na tento návod odkazují tyto stránky.

Toto je jeden z mnoha návodů.

21.02.2020 16:46 · vojtech.pikal
© Piráti, 2023. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
mo/docs/manual_priznivce.txt · Poslední úprava: 11.03.2020 17:15 autor: vojtech.pikal