• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions
Umístění: Hlavní stránka » Lidé » Ondřej Kolek

Toto je starší verze dokumentu!


Ondřej Kolek

ondrej_kolek_2017.jpg

Ondřej Kolek (* 27. března 1979) je předsedou krajského sdružení Libereckého kraje. Pochází z Jablonce nad Nisou.

Ondřej se zaměřuje na otázku vědy, výzkumu a vývoje v souvislosti s jejich rozvojem a s otázkamu Průmyslu 4.0. Jak sám tvrdí: „Český průmysl potřebuje vědu. Česká věda potřebuje dlouhodobou vizi, silnou institucionální podporu, čisté hodnocení grantových žádostí a poctivou kontrolu projektových výsledků využitelných ve výrobě. Zasadím se, aby naše země zvládla výzvy 4. průmyslové revoluce. Současně je třeba brát zřetel na podporu humanitních oborů a celoživotní vzdělávání.“ Založením je proevropský liberál, humanista a vyznavatel pravdy.

Vystudoval Gymnázium U Balvanu v Jablonci nad Nisou a Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze (Ing., Ph.D.). Má více než dvánáctiletou praxi z průmyslového i akademického výzkumu, kde pracoval jako specialista a manažer projektů. Působil ve společnostech Crytur (vývoj a výroba monokrystalů), Elmarco (výzkum v oblasti elektrostatického zvlákňování nanovláken), CxI při TUL (nanovlákna, tenké vrstvy na bázi sol-gel), velmi krátce v Membrain (ionexové membrány), odkud rychle přešel do firmy Atotech (vývoj nových řešení v oblasti protikorozní ochrany), a dnes pracuje ve společnosti Prakab (vývoj napěťových a sdělovacích kabelů).

Mezi jeho největší mimopracovní aktivity dnes patří Piráti. Má dva syny Huga (r. 2013) a Maxima (r. 2015). Dříve se intenzivně věnoval také dalším neřestem, např. teraristice (chov sklípkanů), mineralogii, cestování, četbě. Za vhodné konstelace píše básně či prózu. Je milovníkem mnoholičnatého všehozpytu.

Motto: „Podle ovoce poznáte dobrý nebo špatný strom.“

Pirátská praxe: 11/2014 až nyní předseda KS (zvolen 3 x za sebou); 01/2014 až 11/2014 1. místopředseda KS; 12/2011 vstup do strany; Dříve také: člen RV, garant bodu Věda a výzkum

Zkušenosti: 2018 Kandidát č. 3 na nezávislé kandidátce v komunálních volbách; 2017 Lídr krajské kandidátky do voleb do Parlamentu ČR; 2016 Lídr krajské kandidátky do krajských voleb; 2014 Volební koordinátor komunálek pro KS LiK; 2013 Kandidát č. 2 do voleb do Parlamentu ČR; 2012 Kandidát č. 4 do krajských voleb

Pracovní zkušenosti: 12 let pracovní praxe ve výzkumu a vývoji a to v průmyslu i v akademické sféře Jazyky: anglický, francouzský (maturita, ale potřebuje obnovu)

Kontakt

e-mail: ondrej.kolek@pirati.cz

tel.: 724 730 461

© Piráti, 2022. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/ondrej_kolek.1546985734.txt.gz · Poslední úprava: 08.01.2019 22:15 autor: Ondrej.Kolek