• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
Umístění: ROZCESTNÍK » Lidé » Ondřej Kolek

Ondřej Kolek

ondrej_kolek_2017.jpg

Ondřej Kolek (* 27. března 1979, Jablonec nad Nisou), Jesenice (okres Praha-západ).

Založením jsem proevropský liberál, humanista a vyznavatel pravdy. V rámci Pirátské strany jsem se v minulosti zaměřoval na otázku vědy, výzkumu a vývoje v souvislosti s jejich rozvojem a s otázkami Průmyslu 4.0. Domnívám se, že český průmysl potřebuje a může významně profitovat z výzkumu. Česká věda potřebuje dlouhodobou vizi, silnou institucionální podporu, čisté hodnocení grantových žádostí a poctivou kontrolu projektových výsledků využitelných ve výrobě. Zasadím se, aby naše země zvládla výzvy 4. průmyslové revoluce. Současně je třeba brát zřetel na podporu humanitních oborů a celoživotní vzdělávání.

Vzdělání a praxe: Vysoká škola chemicko-technologická v Praze (Ing., Ph.D.) Gymnázium U Balvanu v Jablonci nad Nisou V současnosti pracuji jako manažer vývoje pro švýcarskou firmu Datwyler. Od roku 2006 mám nepřerušenou praxi v průmyslovém i akademickém výzkumu a vývoji, kde jsem pracoval jako specialista a manažer projektů. Působil jsem ve společnostech Crytur (vývoj a výroba monokrystalů), Elmarco (výzkum v oblasti elektrostatického zvlákňování nanovláken), CxI při TUL (nanovlákna, tenké vrstvy na bázi sol-gel), velmi krátce v Membrain (ionexové membrány), odkud rychle přešel do firmy Atotech (vývoj nových řešení v oblasti protikorozní ochrany), a dnes pracuje ve společnosti Prakab (vývoj napěťových a sdělovacích kabelů).

Mám dva syny Huga (r. 2013) a Maxima (r. 2015). Dříve jsem se krom Pirátů intenzivně věnoval také dalším neřestem, např. teraristice (chov sklípkanů), mineralogii aj. Občas za mnou chodí básně a jsem milovníkem mnoholičnatého všehozpytu.

Motto: „Podle ovoce poznáte dobrý nebo špatný strom.“


Pirátská praxe:

11/2014 až 11/2020 předseda KS LBK (zvolen 3 x za sebou);

01/2014 až 11/2014 1. místopředseda KS LBK;

12/2011 vstup do strany;

• Pirátská putovní univerzita (aktuálně jsem kurátorem vybraným zakladatelkou) • Pirátský politický institut (Celostátním fórem jmenovaný člen přípravného týmu Olgy Richterové) • Vedoucí editorského týmu analýz volební spolupráce (nominovaný Ivanem Bartošem) • Články pro Pirátské listy a další média (část je na wiki.pirati.cz) • Četné komentáře na krajském FB (zejm. před založením MO KS LBK) • Tvorba dokumentu pirátské strategie pro terciární vzdělávání • Formulace pirátských východisek pro vědu • Téměř 7 let jsem byl v předsednictvu KS LBK (PKS) z toho 6 let předsedou KS • Dříve také člen Republikového výboru

Zkušenosti:

2019 Kandidát č. 6 do Europarlamentu

2018 Kandidát č. 3 na nezávislé kandidátce v komunálních volbách (Pěnčín, okr. Jablonec n/N);

2017 Lídr krajské kandidátky do voleb do Parlamentu ČR (LBK);

2016 Lídr krajské kandidátky do krajských voleb (LBK);

2014 Volební koordinátor komunálek pro KS LBK;

2013 Kandidát č. 2 do voleb do Parlamentu ČR (LBK);

2012 Kandidát č. 4 do krajských voleb (LBK)

Vybrané mediální výstupy: Ondřej Kolek: Level Up! Piráti Severu zažívají upgrade Piráti Libereckého kraje podporují ve 2. kole senátních voleb Jiřího Voseckého Ondřej Kolek: Volit Piráty je chytré řešení Reportáž Ondřeje Kolka: Ženy a dívky ve vědě Piráti v Libereckém kraji rozhodli o tom, že do krajských voleb v roce 2019 budou kandidovat opět samostatně Ondřej Kolek: Eurovolby na severu Česka podtrhly sílu tamních Pirátů Energie z lidí je silnější než únava, říká o probíhající kampani Ondřej Kolek Ondřej Kolek: Budoucnost Evropy musí být v rukou vzdělaných, informovaných a kriticky uvažujících lidí Příštích pět let se bude hrát o naši budoucnost. Piráti umí pracovat aktivně a konstruktivně Pirát ze Severu: „Musíme zbořit mýty o EU. Není to nějaký Brusel, jsme to my“. Nadávat Unii je prý stejné jako nadávat vlastní rodině (rozhovor pro Parlamentní listy) EU potřebuje zachovat a současně reformovat a modernizovat (Parlamentní listy) Proč musí Pirát do Europarlamentu Svoboda a zodpovědnost na internetu - Zpráva ze sympózia Itálie po česku, aneb proč se nesnášíme Přátelé, Piráti, máme tu svátek - Komentář k 17. listopadu Boj proti rašící totalitě je vždy osvícený Tisková zpráva k výsledku komunálních voleb Rozhovor s kandidátkou do senátu Danielou Weissovou Panelová debata s poslanci I. Bartošem a T. Martínkem Debata v celostátním vysílání ČT (školství) Debata Parlamentu mladých Liberec 2017 Beseda Rekonstrukce státu Valí se na nás 4. průmyslová revoluce (rozhovor pro Parlamentní listy :) Kampaň 2017 (hlavně do pohody)

Pracovní zkušenosti:

2006 až dosud: Pracovní praxe ve výzkumu a vývoji a to v průmyslu i v akademické sféře

Jazyky:

anglický, francouzský (maturita, ale potřebuje obnovu)

Kontakt

e-mail: ondrej.kolek@pirati.cz

tel.: 724 730 461

© Piráti, 2023. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/ondrej_kolek.txt · Poslední úprava: 10.10.2021 07:36 autor: ondrej.kolek