• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions

Toto je starší verze dokumentu!


Markéta Gregorová

360x337.jpg

Markéta Gregorová (*14. ledna 1993) je členem krajského sdružení Pirátů v Jihomoravském kraji. Pochází z Mostu a od září 2012 se vyskytuje především v Brně.

Markéta vystudovala Podkrušnohorské gymnázium v Mostě a v lednu 2016 získala bakalářský titul na Masarykově univerzitě v Brně v oborech Mezinárodní vztahy a Evropská studia. Po třech letech v milovaném BizBoxu, kde byla e-commerce specialistou a testerem webových aplikací, se do parlamentních voleb 2017 vrhla pomoci Pirátům jako volební manažer. Po úspěchu Pirátů v těchto volbách pracovně osciluje mezi soukromou sférou (markéťačka) a aktivismem (vedoucí zahraničního odboru Pirátů). V rámci koalice Pirátů a Zelených je členkou Komise Jihomoravského kraje pro meziregionální vztahy a členka Dozorčí rady BVV.

V Pirátské straně působila v letech 2013 - 2015 jako vedoucí Zahraničního odboru, od května 2017 tuto pozici zastává na dva roky znovu.

Pro volby do Evropského parlamentu v květnu 2014 byla zvolena jako číslo tři kandidátní listiny, od té doby kandidovala i v krajských volbách v JMK a z jejího oblíbeného třetího místa se podílela i na volbách do Poslanecké sněmovny PČR 2017. Pro komunální volby nicméně vystupuje z bezpečných pozic a na druhém místě bude kandidovat za Piráty do Zastupitelstva města Brna.

Aktivně se zajímá o politiku již příliš mnoho let, zpívá v kapele Definitivní Ententýk, předstírá slavnou ukulelistku, je závislá na svojí kočce Kočce a při volbách by jí největší radost udělalo, kdyby lidé volili informovaně.

Kontakt
E-mail: marketa.gregorova@pirati.cz

Politický kompas

© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.