• @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • virtual_user má oprávnění vytvářet
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
lide:marcel_kolaja [15.04.2019 16:31]
Jan Loužek +fotka
lide:marcel_kolaja [15.04.2019 16:33] (aktuální)
Jan Loužek + data z evropapotrebuje
Řádek 3: Řádek 3:
 {{ :​lide:​marcel-kolaja.jpg?​300|}} {{ :​lide:​marcel-kolaja.jpg?​300|}}
  
-**Marcel Kolaja** ​(* 29. června 1980) je odborníkem na svobodný software a svobodnou kulturu. Je členem ​Pirátské ​strany ​a v roce ​2014 byl ve volbách ​do Evropského parlamentu ​dvojkou ​kandidátky ​Pirátské stranyV minulosti ​působil ​mimo jiné jako místopředseda ​mezinárodní ​koordinátor. Byl spolupředsedou [[http://​www.pp-international.net/​|Pirate Parties International]]Pochází z Lanškrouna a od roku 1998 žije v Brně.+**Marcel Kolaja** je členem ​České pirátské ​strany ​od roku 2010. V roce 2014 kandidoval ​do Evropského parlamentu ​na druhém místě ​kandidátky. ​V minulosti ​působil ​například ​jako spolupředseda mezinárodní ​organizace ​Pirate Parties International ​nebo místopředseda Pirátské stranyMarcel vystudoval informatiku na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity ​v Brně.
  
-Vystudoval informatiku na Fakultě informatiky MU v Brně, kde získal titul Bc. V průběhu studia ​se specializoval ​na svobodný software a pracoval jako systémový administrátor v Laboratoři zpracování ​irozeného jazyka.+Pracuje jako technický produktový manažer v softwarové firmě, specializuje ​se na svobodný software ​(Open Source). Podílel se na založení spolku Otevřená města, který podporuje radnice v transparentním hospodaření ​vstřícnosti k občanům, například vývojem rozklikávacího rozpočtu a jeho bezplatným poskytováním obcím. Inicioval též projekt Hrajeme svobodnou hudbu!, který chrání provozovatele podniků ​ed šikanou kolektivních správců OSA a Intergram. V uplynulých čtyřech letech se angažoval v komunální politice jako člen komise informatiky Rady města Brna.
  
-Během studia ​se stal spolumajitelem softwarové firmy, kde později vykonával funkci obchodního ​ředitele. V současnosti pracuje jako technický produktový manažer v mezinárodní společnostikterá vyvíjí ​podporuje svobodný software.+Marcel Kolaja ​se zabývá problematikou autorského práva na jednotném digitálním trhu. V Evropském parlamentu se chce zaměřit na to, aby občanům nebyly odepírány jejich svobody, a pokračovat ve snažení německé pirátské europoslankyně Julie Reda o zachování internetu bez cenzury.
  
-V roce 2003 se začal zabývat legislativou EU, aby o dva roky později jako aktivista přispěl k odmítnutí zavedení softwarových patentů Evropským parlamentem. Od roku 2010 do roku 2014 se v Pirátské straně věnoval zejména evropským ​mezinárodním záležitostem a v Pirátské straně zanechal značný otisk. V roce 2014 se jeho působení přesunulo spíše na aktivity týkající se komunální politiky. Od roku 2016 do 2018 byl předsedou spolku Otevřená městana jehož založení pracoval. Podílí se jak na vnějších projektech, tak i na vnitřních záležitostech za účelem ​zvýšení ​efektivity Pirátské strany ​vytvoření pravidel, která znesnadňují korupciMimo jiné lze jmenovat následující aktivity: +Dále se chce novat inovacím ​investicím ​do digitálních technologiíkteré jsou podle něho nutné pro zvýšení ​kybernetické bezpečnosti ​aby Evropa nezaostávala za vzestupujícím vlivem čínské velmociKromě politických aktivit je Marcel také nadšeným sportovcem – účastní se běžeckých závodů a rád jezdí na kole čna motorce.
- +
-  * Formuloval myšlenku vytvoření [[:​po:​|Personálního odboru]] a konceptu průvodců nováčků. +
-  * Jeho návrh na změnu složení [[:​rv:​|republikového výboru]] vedl k důslednějšímu [[:​rules:​organizace|oddělení výkonné ​zákonodárné moci]] v Pirátské straně. +
-  * Inicioval projekt proti OSA/​Intergram [[:​hudba:​start]] +
-  * Vytvořil [[:​zastupitele:​odmeny|stránku pro zveřejňování odměn Pirátů hrazených z veřejných peněz]]. +
-  * Podílel se na založení spolku [[http://​www.otevrenamesta.cz/​|Otevřená města, z.s.]] +
- +
-Komunikuje plynně anglicky (CEFR C1) a zvládá základy němčiny. +
- +
-Ve volném čase lyžuje, chodí po horách, běhá, ​jezdí ​na motorce i na kole a fotí. Poslouchá rock a heavy metal. Baví ho hra na kytaru, kterou však příliš neovládá :-) Je vegetarián. +
- +
-===== BOX:related ===== +
-==== Dokumenty ==== +
-  * [[lide:​marcel_kolaja:​verejna_konzultace_EK_k_prezkoumani_kopirovaciho_monopolu]] +
-  * [[zastupitele:​odmeny]] +
-==== Projekty ==== +
-  * [[:​hudba:​start]] +
-  * [[http://​www.otevrenamesta.cz/​|Otevřená města]] +
-==== Historie ==== +
-  * 2014: kandidát ​č. ② ve volbách do Evropského parlamentu +
-  * 2012--2013: 4. místopředseda +
-  * 2011--2012: mezinárodní koordinátor +
-  * 2010--2011: člen republikového výboru +
-  * 2010--2011: místopředseda krajského sdružení Jihomoravský kraj +
-==== Odkazy ==== +
-  * [[http://​www.kolaja.eu/​|osobní webové stránky]] +
-  * [[http://​cs.wikipedia.org/​wiki/​Marcel_Kolaja|stránka ​na Wikipedii]] +
-  * [[marcel.kolaja@pirati.cz|e-mail]]+
© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.