• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions

Bc. Marcel Kolaja

Marcel Kolaja je členem Pirátské strany od roku 2010. V roce 2019 byl zvolen poslancem Evropského parlamentu. Od téhož roku je také místopředsedou Evropského parlamentu. Vystudoval informatiku na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity v Brně.

V Evropském parlamentu působí kromě předsednictva také ve výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů (IMCO), ve výboru pro kulturu a vzdělávání (CULT) a ve zvláštním výboru pro umělou inteligenci v digitálním věku (AIDA). Dále pak v delegacích pro vztahy se Spojenými státy americkými (D-US) a s Indií (D-IN).

Věnuje se zejména tématům spojeným s fungováním společnosti v digitálním věku. Prosazuje otevřené technologie, svobodu na Internetu, nezávislost médií, transparentnost a sjednocenou Evropu.

Narodil se 29. června 1980 a vyrůstal v Lanškrouně. Od vysokoškolských studií je jeho útočištěm Brno. V minulosti pracoval v oboru informačních technologií na různých pracovních pozicích, v době před zvolením do Evropského parlamentu jako produktový manažer.

Ve volném čase běhá, jezdí na kole či na motorce a vyráží na výlety se psím parťákem Freddiem. Je velkým milovníkem hor a přírody obecně.

© Piráti, 2021. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/marcel_kolaja.txt · Poslední úprava: 13.09.2021 09:16 autor: michal.ketner