• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions

Toto je starší verze dokumentu!


Bc. Jan Novák

jan_novak.jpg

Jan Novák (*19. 1. 1991) se narodil v Českých Budějovicích a většinu svého života strávil v Týně nad Vltavou. V České pirátské straně byl členem Kontrolní komise a nyní je předsedou Českobudějovického okresního sdružení, od 1.1.2017 je zvolen vedoucím Personálního odboru Pirátů. Vystudoval Střední odbornou školu elektrotechnickou – Centrum odborné přípravy v Hluboké nad Vltavou, kde odmaturoval jako programátor. V dalším vzdělávání se ovšem rozhodl pokračovat jiným směrem, a proto vystudoval bakalářský dvouobor Politologie + Historie na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, studium ukončil (včetně státní závěrečné zkoušky) obhájením bakalářské práce na téma Česká pirátská strana. V současné době studuje navazující magisterské studium Politologie na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Během studií přičichl jak k elektrikářské, tak k IT praxi, pracoval v lese (i jako pěstební dělník) a na stavbě, objevil se i „ve službách“ organizací Amnesty International či Člověk v tísni. Do Pirátské strany vstoupil v roce 2010, v tomtéž roce pak poprvé kandidoval v komunálních volbách za Pirátskou stranu v Týně nad Vltavou. Pirátem se stal proto, že věří ve svobodomyslnou, otevřenou, sociálně liberální společnost a v právo každého z nás na spolupodílení se na dalším směřování společnosti.

Zajímá se o politologii, ať již co se týká politické filosofie, sociologie a marketingu, ale není mu cizí ani čistě komparativní politologie. Ze studia historie se nejvíce zabýval obdobím vzniku politických stran, politickými ideologiemi a totalitními systémy (vč. autoritativních) či životem běžného občana v takovýchto státech, a i proto je proti veškerému sledování osob a kontrole jejich pohybu. Mezi jeho další záliby patří sledování aktuální politické situace, četba, turistika, divadlo, hudba, kultura (hmotná i nehmotná), kinematografie a sport (zj. volejbal). Má rád, jako správný pirát, RUM.

Kontakt

Mobil 770 113 638 777 154 693

e-mail jan.novak@pirati.cz

Historie

© Piráti, 2022. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/jan_novak.1482492722.txt.gz · Poslední úprava: 23.12.2016 11:32 autor: Jan.Novak