• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění upravovat
  • @Odbor - administrativni má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst

Žaneta Studeníková, DiS.

Narodila jsem se a žiji ve Valašském království, ve městě Vsetín. Vystudovala jsem strojnickou průmyslovku a následně pak VOŠ ve Valašském Meziříčí, obor Zpracování ekonomických a vědeckotechnických informací. Po ukončení studia jsem tři a půl roku pracovala jako asistentka v účetnictví a v současné době jako asistentka šéfredaktora v regionálním tisku.

K pirátům jsem se dostala zcela náhodně, přes svého kamaráda. Nutno říct, že ačkoli se s programem strany ztotožňuji, nejsem členkou ČPS.

Když se na mě na lednové krajské schůzi piráti obrátili s tím, jestli bych nezvážila svou účast na kandidátní listině ČPS pro letošní volby, má odpověď byla jednoznačná: „Ne.“ V politice jsem se nikdy angažovat nechtěla, vývoj politických událostí mě spíš odrazoval od zajímání se o ni, asi stejně jako většinu občanů ČR.

Pak jsem shlédla Politické spektrum s pirátským kapitánem Ivanem Bartošem. Myslím, že to byl ten impuls, díky kterému dnes na kandidátce skutečně jsem. Po shlednutí jeho vystoupení jsem nabyla dojmu, který mi už dlouho chyběl. Ucítila jsem naději. Naději, že pokud by se alespoň některé pirátské myšlenky podařilo prosadit, mohlo by se nám všem žít v Česku o trochu lépe.

Teď vás asi napadá, že to před volbami hlásají všichni. Ale zkuste ještě na chvíli pozdržet své předsudky vůči malé a neznáme straně. Program ČPS je na rozdíl od programů ostatních stran velmi jednoduchý, každému srozumitelný a ve stávající politické situaci je v podstatě nevyhnutelným krokem např. k efektivní státní správě nebo přiblížení rozhodovacích práv blíže k občanům.

Neznám snad nikoho, komu by nevadilo, jak v našem státě kvete korupce nebo jak nehospodárně se nakládá s veřejnými financemi. Jak se vám dívá na to, jak současné vládnoucí strany zadlužují budoucí generace? Opravdu si myslíte, že dluh je tím nejlepším dárkem do života vašich dětí, či vnoučat? Nechtěli byste konečně pocítit, že i váš hlas může něco změnit?

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.