• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Zahajujeme připomínkování zákonů a mezinárodních smluv v Senátu

Senát Parlamentu České republiky

Libor Michálek se stal v říjnu senátorem a nás nyní zahltil první příval legislativy ze Senátu. Libor nás požádal, aby Piráti k dokumentům zaujali stanovisko, které by vzal při rozhodování v úvahu. Práce je opravdu hodně a do pátku se máme vyjádřit, přičemž vyjádření musí ještě schválit předsednictvo. Představujeme vám tedy takový náš online Senát, kde se můžete k návrhům vyjadřovat.

Díky novým technologiím se do formulování stanovisek Pirátů může zapojit opravu každý:

  1. Všechny nové návrhy naleznete na webu Připravované předpisy. Speciálně nyní potřebujeme vaši pomoc a odbornost u návrhů na 2. schůzi Senátu
  2. U každého návrhu je pracovní verze stanoviska Pirátů. Tuto verzi může upravovat a doplňovat každý člen a registrovaný příznivec, jakmile se zaloguje do webu, nejde o žádnou nezměnitelnou danost. U každého návrhu by mělo být naše stanovisko k návrhu, jeho zdůvodnění a případné pozměňovací návrhy a jejich zdůvodnění.
  3. Svoje připomínky k návrhům a současným stanoviskům pište nejlépe do internetového fóra, pokud tam zatím nic není, buďte odvážní a založte nové téma.
  4. Budeme rádi, když se zapojí experti na různá témata, ale také zaujatí amatéři. Je tam evropské právo, ochrana investic, životní prostředí, doprava, daňové věci, boj proti korupci, S-karta a přiznání k nedaněnému majetku. Dáváme vám prostor formulovat pozměňovací návrhy k těmto návrhům – předložte prosím také jejich odůvodnění.
  5. O dokumentu, který Liboru Michálkovi předložíme a který bude zveřejněn jako oficiální pozice Pirátů, rozhodne republikové předsednictvo v návaznosti na Pirátský program.

Pokud máte chvilku, zkuste si aspoň jeden z projednávaných návrhů zobrazit, analyzovat ho a napsat stanovisko. Ukažme politikům, že digitální svět nejsou jenom vulgární pomluvy, ale také široká, decentralizovaná a demokratická společnost.

Díky všem za pomoc a mějte se krásně :)

Zdraví Jakub

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.