• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Vyjádření ke kauze LEGO + pozvánka na republikový výbor v Brně

ASCII���User comments Zdravím Pirátky a Piráty!

Následuje seznam aktualit, který pro vás připravila Míša Krausová:

1) Piráti zveřejnili své vyjádření k žalobě společnosti Lego. Žalobu založenou na ochraně dobré pověsti právnické osoby této společnosti Piráti vidí jako neopodstatněnou, protože ve spotu tato společnost nijak nevystupuje a samotné použití podobných figurek v politickém spotu žádný zákon neporušuje. Pirátská strana nebude tolerovat skutečnost, že se Lego snaží nad rámec zákona diktovat, jak si se stavebnicemi „správně hrát“.

2) Pirátská strana považuje čl. 2 amnestie prezidenta Václava Klause jako protiústavní. Rozhodnutí prezidenta zastavit trestní stíhání osob stíhaných za rozsáhlé tunely (tzv. abolice) totiž znemožňuje poškozeným domoci se svého majetku nebo alespoň jeho části. Skupina 30 senátorů, ve které je i za Piráty zvolený nezávislý senátor Libor Michálek, podala prostřednictvím advokátky JUDr. Hany Marvanové návrh na zrušení čl. 2 amnestie. Místopředseda Pirátů Jakub Michálek byl přizván doktorkou Marvanovou ke spolupráci a stal se spolutvůrcem textu návrhu (podrobnosti v tiskové zprávě).

3) Piráti se zapojili do referenda za nepředraženou radnici na Praze 7. Občané se vyjádřili jasně a přesvědčivou většinou schválili cenový strop, transparentní výběrové řízení a architektonickou soutěž plánované stavby nové radnice městské části. Na úspěchu referenda se nemalou měrou podílely Pirátské posádky dobrovolníků, které informovaly občany o záměrech městské části a ušetřily jim proto až 500 milionů korun.

4) Přijeďte pokecat, Piráti! Nebo se něco nového naučit. Ve dnech 9. - 10. 2. 2013 se uskuteční zasedání republikového výboru Pirátské strany v Brně. Aby vše proběhlo bez problémů, je potřeba se včas registrovat. Formulář a doplňující informace najdete zde. Jednat se bude jak v sobotu, tak v neděli. Na začátku bude součástí také přednáška o autorském právu a o politice Pirátů v této oblasti, protože 5. 2. 2013 končí připomínkové řízení ministerstva kultury k velké novele autorského zákona a je potřeba, aby v tomto klíčovém tématu měli představitelé Pirátů jasno.

5) K významnému posunu došlo i v oblasti Pirátského programu. Předseda strany pověřil dočasné garanty programových bodů, dokud nezvolí řádné garanty celostátní fórum. Ve vnitrostranické diskusi jsou také již podrobně prodiskutované návrhy programových bodů Svoboda podnikání, Volnočasové aktivity, Věda a výzkum. Využijte tedy poslední možnost vznést připomínky, než budou předloženy republikovému výboru.

Má to cenu :)

Míša

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.