• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění upravovat
  • @Odbor - administrativni má oprávnění mazat
  • @Koordinatori má oprávnění upravovat
  • @asistent strany má oprávnění upravovat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Dělejte s námi politiku na principech wiki

Pirátský program Milí přátelé a příznivci,

dovolte mi pozdravit vás jménem Pirátů v novém roce. Na začátku každého roku máme vždy aspoň jeden důvod k nadšení. Díla dalších mrtvých autorů je možné kopírovat bez omezení — kopírovací monopol skončil a díla se stávají volnými.

Současné právo zakazuje kopírování děl autorů ještě 70 let po jejich smrti. Od začátku nového roku lze svobodně sdílet díla Jamese Joyce, Virginie Woolfové, Jiřího Ortena nebo Karla Hašlera a dalších autorů, kteří zemřeli v roce 1941. Jen pro porovnání, tvorbu Václava Havla bude možné svobodně sdílet až v roce 2082.

My Piráti zastáváme názor, že pasivní čekání než vyjdou nová volná díla nebo než existující struktury přistoupí na změnu legislativy nestačí. Apatie a přecházení absurdních situací mlčením pouze situaci v naší společnosti zhoršuje. Rok 2012 nám dává jedinečnou příležitost řadu věcí změnit, protože se konají krajské volby.

  • Pokud se nám podaří získat zastupitele v krajských volbách, bude to nejenom možnost zasáhnout do krajských témat (transparentní úřady, školy a nemocnice, zavádění svobodného software atd.), ale také získáme pravidelnou státní podporu 250 tisíc korun ročně a příležitost lidem ukázat, že s veřejnými penězi dokážeme hospodařit stejně otevřeně, jako s vlastními. Vytvoříme si tak nezbytné předpoklady pro úspěch v roce 2014, kdy budeme volit poslance a europoslance.
  • Pro úspěch v krajských volbách je nezbytný kvalitní program, který bohužel není kde zkopírovat, a proto ho tvoříme sami. Republikový výbor již schválil devět komponent programu, které prošly širokou veřejnou diskusí na internetovém fóru i na sociálních sítích. To je otevřená a moderní politika, které se držíme i v krajích.
  • Pro úspěch v krajských volbách však potřebujeme hlavně vaši podporu. Potřebujeme vás jako členy, fanoušky, kandidáty a lídry, kteří prosazují Pirátské myšlenky. Potřebujeme osobnosti, které se pod vlajkou Pirátů samy chopí iniciativy.

Pokud se chcete zapojit a aktivně ovlivňovat směřování Pirátské strany a vůbec celé naší společnosti, máte právě dnes ideální příležitost stát se členem. Rádi vás na palubě přivítáme.

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.