• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
 • @Celostatni forum má oprávnění upravovat
 • @Odbor - administrativni má oprávnění mazat
 • @Koordinatori má oprávnění upravovat
 • @asistent strany má oprávnění upravovat
 • @ALL má oprávnění číst
 • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Pirátská depeše 5: Ústavní soud zrušil plošné šmírování mobilů a připojení k Internetu

Mimořádná novina, o které musíme informovat! Na seznamu volebních bodů si můžeme odškrtnout zrušení šmírování telekomunikace. Teď už jen asi 1023 dalších bodů a Pirátská strana se může rozpustit. ;-)

 1. Internetová komunita slaví velké vítězství! Dva roky jsme upozorňovali na protiústavní zákon, kterým stát nařizoval operátorům ukládat údaje o veškeré telefonní a faxové komunikaci, e-mailech a SMS, návštěvách webových stránek a využívání některých internetových služeb. Dnes dopoledne Ústavní soud protiústavní šmírování zrušil. Společně s ostatními Pirátskými stranami na celém světě budeme prosazovat i zrušení evropské směrnice, která šmírování nařizuje.
  http://www.piratskenoviny.cz/?c_id=33168
 2. Pirátská strana v Německu zaznamenala ve víkendových volbách velmi slušný výsledek. V zemských volbách v Badensku-Wurtembersku se Pirátům podařilo překonat úctyhodná 2 % z parlamentních voleb 2009 získaná ještě na vlně Piratebay a s výsledkem 2,1 % potvrdili, že jsou jediná významná neparlamentní strana v Německu. V komunálních volbách v Hessensku (cca 6 milionů obyvatel) potom Piráti podle předběžných výsledků získali 31 zastupitelů. Volební výsledky nasvědčují tomu, že na lokální úrovni se Piráti silně přoblížili jak FDP, tak Die Linke.
  http://wiki.piratenpartei.de/HE:Kommunalwahl2011/Ergebnisse
 3. Pozor! Již zítra v pátek 1.4.2011 se koná celostranické hlasování o pozměňovacích návrzích k Pirátské identitě, které předložili někteří členové. Všechny návrhy si můžete prostudovat na
  https://www.ceskapiratskastrana.cz/forum/viewtopic.php?f=381&t=7393 Následně dne 4.4.2011 proběhne hlasování o samotné Pirátské identitě, která je dostupná na Piratopedii http://www.piratopedie.cz/rp:pid:start společně s Pirátským klíčem a lexikonem.
© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.