• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění upravovat
  • @Odbor - administrativni má oprávnění mazat
  • @Koordinatori má oprávnění upravovat
  • @asistent strany má oprávnění upravovat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Pirátská depeše 14: Startujeme kampaň PiratskeFilmy.cz

Odkaz není zločin!

Ve čtvrtek 30. června 2011 v 9:00 odstartovala velká kampaň Odkaz není zločin. Máme připraven server PiratskeFilmy.cz, který shromažďuje odkazy na filmy a ty lze sledovat pomocí prohlížeče na počítači v DivX kvalitě.

Proč to děláme? Protože věříme, že odkaz na Internetu nemůže být zločin a protože nechceme, aby firmy jako OSA, BSA a Protipirátská unie šikanovaly středoškoláky, kteří mají na svém webu odkazy na filmy, a účtovaly jim stamilionové částky za to, že jejich virtuální vlastnictví odkazováním „poškodili“. Nechceme, aby OSA vybírala další poplatky za každé youtube video, které odkazujeme facebooku.

Odkazovat na webu není nelegální, stejně jako nejsou nelegální televizní programy, které nám říkají, kdy a kde můžeme vidět nějaký film, nebo není nelegální zpráva, že obraz Van Gogha si lze kdykoliv prohlédnout v Národní galerii. Opak by znamenal, že každý odkaz na internetovou stránku je porušením kopírovacího monopolu, protože každá stránka je autorským dílem!

Odkaz jenom říká, kde lze něco na Internetu nalézt, a samotné dílo se jím nezpřístupňuje veřejnosti. Zpřístupňuje ho ten, kdo ho z nepřístupného činí přístupným, tedy ten, kdo dílo na net umístil a zveřejnil, nikoliv hosting nebo odkaz.

Odkazy jsou prostě v pohodě a my Piráti teď rukou společnou a nerozdílnou donutíme firmy kopírovacího monopolu, aby přestaly se svými báchorkami o virtuálním vlastnictví a přijaly realitu, kterou diktuje moderní digitální společnost.

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.