• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění
Umístění: Hlavní stránka » Stanoviska

Stanoviska

Odpovědi na otázky k sociálnímu vyloučení

Předseda Pirátů zodpověděl otázky občanské společnosti týkající se problematiky sociálního vyloučení. Ivan Bartoš na základě programu Pirátské strany komentuje sociální bydlení, koncepce integrace či pozitivní diskriminaci.

Přímá demokracie není pro Piráty jen prázdným gestem

Stanovisko Pirátů ze dne 26. ledna 2013 k prezidentským volbám a místním referendům

volby.jpg Ve dnech 11. a 12. ledna a 25. a 26. ledna se konala historicky první přímá volba prezidenta v České republice. V termínu 1. kola se zároveň v sedmi obcích včetně Plzně a Prahy 7 konala místní referenda.

Máme zásadní výhrady k zákonu o léčebném konopí

Vyjádření Pirátů ze dne 15. prosince 2012 k tehdy ještě neschválenému zákonu o léčebném konopí.

konopi.jpg

Za jediný přínos zákona o léčebném konopí považujeme uznání konopí jako léku. Jinak je podle nás ale zákon dosti zpackaný a má několik výrazných negativ. Jeho cílem by mělo být zpřístupnění konopí nemocným, ale v tomto znění způsobí spíše opak. Málokdo si ho totiž bude moci dovolit kupovat v lékárnách za horentní částky. Zákon působí tak, že jeho zapříčiněním se z pěstování konopí stane byznys pro pár vyvolených, a to je špatně. Naprostá většina nemocných se kvůli cenám bude stále obracet na samopěstitele, kteří ale budou mít horší postavení než nyní. Budou totiž pro licencované výrobce konkurencí a navíc pro ně bude těžší obhájit se před soudem, protože pacienti se ke konopí přece mohou dostat legálně…

Piráti mají zcela odlišné řešení. Chceme povolit samopěstování a tím zastavit nesmyslnou kriminalizaci konopí. Obyvatelé Washingtonu a Colorada si asi před měsícem v referendu odhlasovali legalizaci marihuany pro osobní potřebu a tato cesta je podle nás ta jediná rozumná.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.