• @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions

Pirátská strana zaštiťuje další startup, tentokrát „filmový Facebook“

Kampaň „Odkaz není zločin“ hlásí další přírůstek. Po serverech piratskefilmy.cz a tipnafilm.cz zastřešuje Pirátská strana další projekt–filmovou sociální síť moviehome.cz.

Podobně jako u tipnafilm.cz projekt neiniciovala Pirátská strana, ale tým programátorů, kteří se na Piráty obrátili, protože se obávají šikany ze strany České protipirátské unie a jí podobných organizací. Česká protipirátská unie se zatím k webům tipnafilm.cz a piratskefilmy.cz nevyjádřila, nicméně po středoškolácích provozujících podobné weby stále vymáhá stamilionové pokuty.

Moviehome

Moviehome.cz je výjimečný v tom, že uživatelé sociální sítě budou nahrávat odkazy na recenze, titulky či filmy ke stažení sami, podobně jako na Facebooku. Pirátská strana ráda zaštítí i další podobné projekty, už jen proto, aby poukázala na absurditu celého systému, který se snaží deformovat svobodný Internet podle zadání držitelů kopírovacích monopolů.

„Sdílení odkazů je princip, bez něhož by Internet přestal fungovat. Proto systematicky bojujeme proti kriminalizaci odkazování,“ řekl ke spuštění dalšího odkazovacího webu předseda Pirátské strany Ivan Bartoš.

„Pirátská strana bude projekt moviehome.cz provozovat, dokud bude nekomerční. Pokud na něm jeho autoři budou chtít založit obchodní model, předáme jim moviehome.cz pod jejich plnou kontrolu a popřejeme jim mnoho úspěchů,“ nastínil Mikuláš Ferjenčík, místopředseda Pirátů, další možný vývoj.

„Chceme oddělit byznys a politiku. Nechceme jako strana záviset na financích z webové reklamy, proto jsou všechny naše odkazovací weby nekomerční. Na druhou stranu musím zdůraznit, že na provozování komerčních odkazovacích webů není nic špatného, Google nebo Seznam to ostatně dělají již dlouho“ doplňuje Mikuláš Ferjenčík.

Web moviehome.cz byl spuštěn ve čtvrtek 8. září.

Odkazy
Kontakty
© Piráti, 2021. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
mo/tz/moviehome.txt · Poslední úprava: 08.09.2011 12:13 autor: mikulas ferjencik