• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
Umístění: ROZCESTNÍK » Lidé » Viktor Mahrik

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
lide:viktor_mahrik [04.09.2014 10:38]
Blanche
lide:viktor_mahrik [07.12.2015 22:13] (aktuální)
Viktor.Mahrik
Řádek 3: Řádek 3:
 {{ :​lide:​Viktor Mahrik.jpg?​200}} {{ :​lide:​Viktor Mahrik.jpg?​200}}
  
-**Viktor Mahrik** (* 21. dubna 1982) je členem předsednictva krajského sdružení Praha. ​+**Viktor Mahrik** (* 21. dubna 1982) je členem předsednictva krajského sdružení Praha a předseda místního sdružení Praha 6. Také je členem finančního výboru zastupitelstva Hlavního Města Prahy.
  
 Vystudoval gymnázium v Praze 6 v Arabské ulici, kde získal mimo jiné klasické vzdělání. V průběhu studia na VŠ se zabýval matematikou,​ pedagogikou,​ informačními technologiemi a nyní studuje Řízení podniku a podnikové finance na VŠFS.  ​ Vystudoval gymnázium v Praze 6 v Arabské ulici, kde získal mimo jiné klasické vzdělání. V průběhu studia na VŠ se zabýval matematikou,​ pedagogikou,​ informačními technologiemi a nyní studuje Řízení podniku a podnikové finance na VŠFS.  ​
  
-Během studia se zabýval vzděláváním seniorů v oblasti IT a působil jako lektor rekvalifikačních kurzů. V současné době pracuje jako specialista internetových výzkumů ve společnosti ​MEDIARESEARCH ​a má na starosti výzkum měření návštěvnosti českého internetu.+Během studia se zabýval vzděláváním seniorů v oblasti IT a působil jako lektor rekvalifikačních kurzů. V současné době pracuje jako specialista internetových výzkumů ve společnosti ​Gemius ​a má na starosti výzkum měření návštěvnosti českého internetu.
  
-V rámci svého působení v Pirátské straně by Viktor rád přispěl k tomu, aby se lidé spojili a začali spolupracovat na pozitivní změně politiky a společnosti. Česko by mělo být zemí, ve které budou mít lidé rovné postavení bez ohledu na pohlaví, věk, rasua přesvědčení. ​+V rámci svého působení v Pirátské straně by Viktor rád přispěl k tomu, aby se lidé spojili a začali spolupracovat na pozitivní změně politiky a společnosti. Česko by mělo být zemí, ve které budou mít lidé rovné postavení bez ohledu na pohlaví, věk, rasu a přesvědčení. ​
  
 Mezi Viktorovy zájmy patří internet, kultura a sebevzdělávání. Mezi Viktorovy zájmy patří internet, kultura a sebevzdělávání.
Řádek 15: Řádek 15:
 **E-mail:** [[Viktor.Mahrik@pirati.cz]] **E-mail:** [[Viktor.Mahrik@pirati.cz]]
  
-======= Profil Kandidáta =======+====== Starší informace ====== 
 + 
 +======= Profil Kandidáta ​do zastupitelstva Prahy 6 =======
  
 V současné chvíli kandiduji jako lídr do zastupitelstva Prahy 6. Dále kandiduji do zastupitelstva Hl. m. Prahy na 5. místě kandidátky. V současné chvíli kandiduji jako lídr do zastupitelstva Prahy 6. Dále kandiduji do zastupitelstva Hl. m. Prahy na 5. místě kandidátky.
Řádek 44: Řádek 46:
 Mimo toho, že jsem nadšencem do internetu a nových technologií,​ mě v životě velmi inspiruje hudba a obecně umění všeho druhu. Pokud tedy zrovna nejsem na internetu, rád zajdu na koncert, do divadla či na výstavu. ​ Mimo toho, že jsem nadšencem do internetu a nových technologií,​ mě v životě velmi inspiruje hudba a obecně umění všeho druhu. Pokud tedy zrovna nejsem na internetu, rád zajdu na koncert, do divadla či na výstavu. ​
    
-======= ​Starší informace ​=======+======= ​Profil Kandidáta do Evropského Parlamentu ​=======
  
 ======== Proč kandiduji do Evropského parlamentu ======== ======== Proč kandiduji do Evropského parlamentu ========
  
 Možnost pracovat pro Piráty a jejich voliče na plný úvazek a prosazovat pirátské myšlenky i mimo naši malou republiku v rámci Evropy, mít možnost něco změnit a přispět k tomu, aby se v rámci EU přijímaly lepší směrnice a nařízení,​ tomu se nedá odolat. Práce v Evropském parlamentu má i další velkou výhodu: Je to nejdemokratičtější orgán v EU. Členové EP nejsou na zahraniční misi, kam je vyslala vláda ČR, a nemusí tedy hájit "​oficiální zájmy ČR". Tyto zájmy jsou navíc nyní tak vágně definovány,​ že z nás mají ve světě spíše legraci. Možnost pracovat pro Piráty a jejich voliče na plný úvazek a prosazovat pirátské myšlenky i mimo naši malou republiku v rámci Evropy, mít možnost něco změnit a přispět k tomu, aby se v rámci EU přijímaly lepší směrnice a nařízení,​ tomu se nedá odolat. Práce v Evropském parlamentu má i další velkou výhodu: Je to nejdemokratičtější orgán v EU. Členové EP nejsou na zahraniční misi, kam je vyslala vláda ČR, a nemusí tedy hájit "​oficiální zájmy ČR". Tyto zájmy jsou navíc nyní tak vágně definovány,​ že z nás mají ve světě spíše legraci.
 +
 Europoslanec je na zahraniční misi, kam ho vyslali samotní občané, a hájí tedy zájmy svých voličů, kteří mu dali svou důvěru. Kdo by takovou práci nechtěl dělat? Věřím, že o podobnou práci by se ucházel každý, kdo by měl tu možnost. Bohužel práce v EP klade na uchazeče přísné nároky a ne každý má možnost je naplnit. Europoslanec je na zahraniční misi, kam ho vyslali samotní občané, a hájí tedy zájmy svých voličů, kteří mu dali svou důvěru. Kdo by takovou práci nechtěl dělat? Věřím, že o podobnou práci by se ucházel každý, kdo by měl tu možnost. Bohužel práce v EP klade na uchazeče přísné nároky a ne každý má možnost je naplnit.
 +
 Já díky Bohu tuto možnost mám: Jsem bezúhonný,​ bez závazků, ovládám cizí jazyky (angličtinu,​ němčinu a klidně se naučím i třetí jazyk, když to bude užitečné) a jsem nadšený pro politickou práci, včetně formálních jednání a legislativního procesu. Jsem přesvědčený,​ že bych se v Evropském parlamentu neztratil a byl bych skvělou součástí celoevropského pirátského týmu bez ohledu na to, odkud by jeho členové pocházeli. Samotná bitva o parlament se odehrává na celoevropské úrovni a já jsem velmi rád, že jsem její součástí. Já díky Bohu tuto možnost mám: Jsem bezúhonný,​ bez závazků, ovládám cizí jazyky (angličtinu,​ němčinu a klidně se naučím i třetí jazyk, když to bude užitečné) a jsem nadšený pro politickou práci, včetně formálních jednání a legislativního procesu. Jsem přesvědčený,​ že bych se v Evropském parlamentu neztratil a byl bych skvělou součástí celoevropského pirátského týmu bez ohledu na to, odkud by jeho členové pocházeli. Samotná bitva o parlament se odehrává na celoevropské úrovni a já jsem velmi rád, že jsem její součástí.
 +
 Díky celoevropské spolupráci Pirátů existuje jejich skvělý celoevropský program do EP. Osobně se mi tento program velmi líbí, ale bohužel v naší společnosti jsou zatím stále pirátská témata na pozadí zájmu. Proto je naším úkolem s programem seznámit širší veřejnost a přesvědčit ji, že témata v programu jsou opravdu důležitá. Cestu vidím právě v přiblížení důsledků programu pro běžný život lidí. Hlavním sdělením je, že Piráti podporují tvorbu (v kultuře) a výrobu (v dalších průmyslech),​ a to právě skrze revizi autorského zákona a patentové politiky, podporou svobodného softwaru a svobodných licencí a neposlední řadě také podporou vzdělanostni společnosti. Ukázalo, se že Piráti měli s nutností revize autorského zákona pravdu, protože se jednání o autorském zákonu skutečně na půdě EU odehrává. I občané ČR měli možnost autorský zákon na jaře připomínkovat. Autorský zákon nyní vyhrál také anketu o absurditu roku (viz. [[http://​www.rozhlas.cz/​zpravy/​politika/​_zprava/​absurditou-roku-2013-je-autorsky-zakon-rozhodli-lide-v-ankete--1347306|Absurditou roku 2013 je autorský zákon, rozhodli lidé v anketě]]).  ​ Díky celoevropské spolupráci Pirátů existuje jejich skvělý celoevropský program do EP. Osobně se mi tento program velmi líbí, ale bohužel v naší společnosti jsou zatím stále pirátská témata na pozadí zájmu. Proto je naším úkolem s programem seznámit širší veřejnost a přesvědčit ji, že témata v programu jsou opravdu důležitá. Cestu vidím právě v přiblížení důsledků programu pro běžný život lidí. Hlavním sdělením je, že Piráti podporují tvorbu (v kultuře) a výrobu (v dalších průmyslech),​ a to právě skrze revizi autorského zákona a patentové politiky, podporou svobodného softwaru a svobodných licencí a neposlední řadě také podporou vzdělanostni společnosti. Ukázalo, se že Piráti měli s nutností revize autorského zákona pravdu, protože se jednání o autorském zákonu skutečně na půdě EU odehrává. I občané ČR měli možnost autorský zákon na jaře připomínkovat. Autorský zákon nyní vyhrál také anketu o absurditu roku (viz. [[http://​www.rozhlas.cz/​zpravy/​politika/​_zprava/​absurditou-roku-2013-je-autorsky-zakon-rozhodli-lide-v-ankete--1347306|Absurditou roku 2013 je autorský zákon, rozhodli lidé v anketě]]).  ​
  
© Piráti, 2022. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/viktor_mahrik.1409827082.txt.gz · Poslední úprava: 04.09.2014 10:38 autor: Blanche