• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions

Toto je starší verze dokumentu!


Ing. Petr Kopečný (*19.3.1984, Ostrava) je v současné době třetí místopředseda České pirátské strany pro Moravskoslezský kraj. Žije v Ostravě, je svobodný a bezdětný.

„Pohár trpělivosti je sice plný, ale jeho stěny jsou pružné.“

U Pirátů je téměř od začátku jejich existence a věnuje se problémům Moravskoslezského kraje a zahraniční spolupráci. Jeho oblasti politického zájmu jsou školství, zahraničí a energetika. Je součástí Republikového výboru a pomáhá udávat správný kurz Pirátské straně.

Vystudoval Vysokou Školu Báňskou - Technickou univerzitu Ostrava, Fakultu Strojní, katedru Automatického řízení. V roce 2007 získal bakalářský titul v oboru Automatického řízení. Ve studiu dále pokračoval a v roce 2011 získal Inženýrský titul v oboru Automatického řízení a Inženýrské informatiky. Stále se školou udržuje kontakt a mimo jiné tam pracuje jako vědecký pracovník na Hvězdárně a planetáriu Johanna Palisy kde působí převážně jako demonstrátor. Před ukončením studia studoval jeden semestr ve Švédsku vysokou školu Linköping Universitet, kde si vylepšil své jazykové znalosti.

Jeho hlavní pracovní poměr je pozice Automatizačního inženýra pro mezinárodní společnost ABB. A pracuje převážně na projektech ropných plošin v Severním moři.

Z jeho zájmů to jsou zejména Astronomie a Astrofyzika, které realizuje pomocí spolupráce s Hvězdárnou a planetáriem Johanna Palisy v Ostravě. Rád seznamuje veřejnost se skrytými krásami vesmíru a vyráží s teleskopem za pozorováním hvězd mimo přesvětlenou oblohu měst.

© Piráti, 2021. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.