• @cen_ao has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • @pir_cen_kan-all has delete permissions
Umístění: ROZCESTNÍK » Lidé » josef_kubat

Toto je starší verze dokumentu!


Josef Kubát

(*Plzeňský kraj, Klatovy 1996)

Kontakt

+420 606 242 152

Moje pracovní ego ve 3. osobě

Po maturitě na Gymnáziu Jaroslava Vrchlického v Klatovech r. 2016 začal studovat na ÚPA FF UK obor archeologie pravěku a raného středověku. Už v době svého středoškolského studia se podílel na archeologických výzkumech a pokračoval tak dál i v Praze. Díky této práci dokumentátora navštívil nejrůznější kouty západních a jižních Čech a Prahy. Po nasbírání zkušeností v rámci KS Plzeňský kraj (místopředseda KS a volební manažer EU voleb KS) se rozhodl využít tyto zkušenosti i v akademickém prostředí UK. Stal se tak zakládajícím členem spolku ArcheoFFUK, jeho prvním předsedou. Po přijetí na Ústav etnologie v roce 2019 začal studovat i obor Etnologie a kulturní antropologie, kde se stal členem spolkuANTRE. Taktéž je členem a podporovatelem České archeologické společnosti - sdružení archeologů Čech, Moravy a Slezka. V neposlední řadě se účastní akcí spolku GaTe, z. s., kde r. 2019 formou zážitkové pedagogiky zajišťoval a spoluorganizoval program.

Účasnil se komunálních voleb r. 2018, kdy na klatovské kandidátce České pirátské strany kandidoval z 5. místa. Na starost měl v rámci kampaně a programu sociální politiku. Na to konto napsal r. 2019 článek o Městském ústavu sociálních služeb a následující rok uspořádal celokrajskou exkurzi (z níž napsalreportáž) po sociálních zařízeních pro pirátskou místopředsedkyni sociálního výboru poslanecké sněmovny Olgu Richterovou. V rámci strany je aktivním členem, účastní se stranických akcí jako Ukliďme česko, besed s občany nebo lídrovské kurzy, apod. V neposlední řadě pracoval jako sekretář pro Piráty na Magistrátu Hl. m. Prahy po celé volební období 2018-2022.

Studijní a jiné práce:

SOČ práce „Totálně nasazení na Klatovsku za 2. sv. války“, spolupráce na Nálezové zprávě z archeologického výzkumu v Plasích, kde předtím prováděl terénní práce, bakalářskou práci z oboru archeologie psal na téma každodennost v Praze na Novém Městě přelomu středověku a novověku, společně s kolegyní Terezou Kroužkovou vedli organizační tým Pražského renesančního festivalu, zabýval se v rozhovoru s Jaromírem Joo životem a budoucností tradičního českého cirkusu, byl hlavním organizátorem 9. ročníku mezinárodní konference středoevropských studentů Etnologie Ethnology without borders.

Rád hraje stolní hry, cvičí, čte a přemýšlí o životě. Snaží se i aktivně poznávat svět. Ze všeho nejradši však prožívá společné chvíle s rodinnou, která je mu vždy pevnou oporou a s přáteli, kteří mu jsou druhou rodinnou.

Strukturovaný životopis

Vzdělání

2019 – současnost

Etnologie a kulturní antropologie na Ústavu etnologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze

2016 – současnost

Archeologie pravěku a raného středověku na Ústavu archeologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Dosažený Bc. titul, studium navazujícího Mgr. studia.

2012 – 2016

Gymnázium Jaroslava Vrchlického v Klatovech

Zastávané funkce a spolková činnost

2019 – současnost

Předseda (do r. 2022, nadále člen) spolku ArcheoFFUK

Člen spolku ANTRE

2019

4. místopředseda KS Plzeňského kraje

Krajský manažer pro volby do Evropského parlamentu 2019

Spoluorganizátor akce spolku GaTe, z. s.

2016 - současnost

Člen České archeologické společnosti

Pracovní zkušenosti

2018 – 2022

sekretář předsedů výboru ZHMP pro:

IT a SMART City,

Správu majetku, majetkové podíly a rozvoj podnikání

2017 – 2018

spolupráce skrze společnosti Stilus a Trikvetrum jako terénní dokumentátor s Mgr. Petrem Starcem, ředitelem archeologického oddělení Muzea hl. m. Prahy například na výzkumech středověké brány v Kaprově ulici, nebo na revitalizaci Václavského náměstí a na zajištění jiných menších záchranných výzkumů po Praze

2017

terénní praxe pro Katedrou archeologie pravěku a raného středověku Univerzity Karlovy pod vedením Mgr. Petra Limburského Ph.D. na výzkumu mohylového pohřebiště v Plavu a PhDr. Ivo Štefana, Ph.D. na velkomoravském hradišti ve Vinoři (2017 a 2018).

spolupráce se společností Archeos pod vedením Mgr. Jana Vladaře na záchranném výzkumu v Knovízské ulici, či na fotodokumentaci židovského hřbitova v Čichticích

2016 – 2017

spolupráce se společností Archeos pod vedením Mgr. Jana Vladaře na výzkumu neolitického naleziště v Praze Tróji

2016

spolupráce s Plzeňským památkovým ústavem pod vedením Mgr. Marcely Waldmannové na výzkumech hradu Velhartice a kláštera Plasy

2014

brigádník na archeologickém výzkumu ZIP o.p.s. v klášteře Teplá pod vedením Mgr. Marie Koderové

Kurzy a úspěchy

2015

3. místo s badatelskou prací v krajském kole Středoškolské odborné činnosti v sekci Historie (s prací „Totálně nasazení na Klatovsku za 2. světové války“)

1. místo v regionálním kole řečnické soutěže Young Demosthenes (s úvahou o odkazu Sametové revoluce)

2014 a 2015

účast na Dějepisné soutěži gymnázií ČR a SR, pořádané pod záštitou Gymnázia v Chebu (3. a 4. místo v krajském kole)

2014

účast na Letní škole mladých talentů, zaměřené na výuku správného psaní vědecké práce

2012

po krajském kole Dějepisné olympiády účast na Dějepisném kempu pro talentované děti pod vedením PaedDr. Heleny Východské ze Západočeské univerzity v Plzni

Jazyky

pasivní znalost němčiny (B1+)

2017

zkouška Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze z anglického jazyka na úrovni B2

Dovednosti

řidičský průkaz skupiny B

© Piráti, 2025. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/josef_kubat.1682160733.txt.gz · Poslední úprava: 22.04.2023 10:52 autor: josef.kubat