• @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • virtual_user má oprávnění vytvářet
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Toto je starší verze dokumentu!


Jana Koláříková

Jana Rohová

Jana Koláříková (30. září 1986) spolupracuje s Pirátskou stranou od roku 2011, členkou je od roku 2013. Narodila se v Šumperku, již od útlého dětství žije v jižních Čechách, převážně v okolí Strakonic.

Studovala Střední pedagogickou školu v Prachaticích. Pracovala např. jako dispečerka, vedoucí expedice nebo „supply chain manager“ v různých firmách v jižních Čechách. V roce 2010 odcestovala do Anglie, kde studovala mezinárodní spolupráci a rozvoj a začala pracovat pro neziskovou organizaci DAPP (Development aid from people to people) jako promotér dobrovolnictví a zástupce dobrovolníků v České republice. Náplní její práce byl nábor dobrovolníků z různých evropských zemí, provádění přijímacím procesem a zaškolování.

V září roku 2011 se přesunula do DAPP Malawi, kde pracovala jako „Education sector leader“ (vedoucí školského sektoru). Úzce spolupracovala s malawským ministerstvem školství, sepsala a vydala vzdělávací materiály zabývající se zvyšováním gramotnosti zábavnou formou. Začala spolupracovat s „African library project“, s jehož pomocí zorganizovala distribuci knih z USA do malawských knihoven, prováděla školení knihovníků a vedla vzdělávací semináře pro učitele základních škol. Ve svém volném čase se věnovala aktivizaci dobrovolníků a vedení youth clubů, sázení stromů, fundraisingu a následné stavbě mateřské školy Chigonjetso.

V polovině roku 2012 se vrátila zpět do České republiky. Poté pracovala jako kontaktní pracovník v občanském sdružení zabývajícím se drogovou problematikou a současně jako redaktorka, v Pirátské straně působila jako místopředsedkyně jihočeského kraje. V roce 2014 nastoupila na MD s prvním potomkem (který je vlastně třetí, s manželem se stará ještě o desetiletá dvojčata). V roce 2016 úspěšně zakončila vysokoškolské studium oboru sociální a charitativní práce na Jihočeské univerzitě.

Je místopředsedkyní oblastního sdružení Strakonicko, do konce listopadu 2017 byla krajskou koordinátorkou pro Jihočeský kraj. Nyní vykonává funkci vedoucí Personálního odboru.

Ve svém volném čase se věnuje dětem, aktivitám sdružení Rally Fans Katovice, jehož je členkou, zajímá se o aktuální dění ve světě, zejména v sociální oblasti a oblasti školství, jejím koníčkem je sledování vývoje světové drogové politiky, občanská angažovanost, dále pak grafika, kreslení a focení.

Kontaktovat ji můžete na jana.kolarikova@pirati.cz nebo na 770 113 643.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.