• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
Umístění: Hlavní stránka » Zprávičky

Zprávičky

5. 2. 2013 – Prezident Klaus odmítl sdělit, kdo připravoval amnestii. Žádost o informace podal místopředseda Pirátů Jakub Michálek. Vedoucí prezidentovy kanceláře Weigl rozhodl o odepření informací, ale bez zákonného důvodu. Žadatel proto podal odvolání. „Pokud vedoucí kanceláře své rozhodnutí potvrdí, nezbývá než podat na prezidenta republiky správní žalobu. V demokratickém právním státě není přípustné, aby hlava státu porušovala ústavu, která právo na informace zaručuje,“ říká Michálek.

30. 1. 2013 – Senát neschválil změnu Ústavy, podle které měl Nejvyšší kontrolní úřad kontrolovat také kraje, obce, jimi zakládané společnosti, státní podniky a akciové společnosti s většinovým podílem státu s výjimkou ČEZu. Piráti tuto změnu podporovali a doporučili senátoru Liboru Michálkovi, aby navrhl ještě širší kontrolu, neboť vyřazení ČEZu z kontroly považovali za zjevně účelové. Návrh potopily ODS, KDU-ČSL a zemanovské křídlo ČSSD.

29. 1. 2013 – Úřad pro ochranu osobních údajů začal řízení o podezření z přestupku s tajemníkem prezidenta Ladislavem Jaklem. Jakl jako zaměstnanec kanceláře prezidenta zveřejnil informace ze správního spisu na své webové stránce včetně osobních údajů. Šlo o žádost o informace místopředsedy Pirátů Jakuba Michálka, kterou měl Jakl vyřídit. Zveřejnění odůvodnil tím, že chtěl žádost porovnat s žádostí místopředsedy sněmovny Lubomíra Zaorálka, která došla o několik dní později.

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.