• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Nemocní a potřební

  1. Česká pirátská strana si uvědomuje situaci, ve které se nacházejí vážně nemocní, a jako jediná strana se systematicky zasazuje o legalizaci léčivého konopí.

    Zakazování přírodních látek, které fungují jako léčiva a analgetika, poškozuje pacienty a občany, kteří financují veřejné pojištění a zbytečnou činnost policie, státních zástupců a soudů. Ze zakazování pěstování léčivého konopí mají tučné a neodůvodnitelné zisky drogové mafie, jejichž obětmi jsou často nemocní, a farmaceutické korporace, pro které znamená domácí pěstování léčivého konopí konkurenci pro jejich patentované preparáty. Z ústavního pořádku a základních práv a svobod vyplývá, že pěstvání lečivého konopí a výroba extraktů z vypěstovaného konopí za léčebnými účely nemůžou být trestné.

  2. Místo represe a rasové nenávisti musí nastoupit prevence, pomoc závislým a zdanění výroby léčivého konopí jako ostatních léků.

    Typickým podvodem na veřejnosti jsou tzv. vietnamské pěstírny marihuany, které u české veřejnosti cíleně vyvolávají rasovou nesnášenlivost vůči občanům Vietnamu, přičemž v oněch pěstírnách pracují ti nejchudší z nejchudších, které sama vietnamská komunita vydědila, zatímco ti, kteří nákladné vybudování pěstíren financují a mají z prodeje drog zisk, chodí v obleku na bankety politiků. Je potřeba obrátit poměr veřejných výdajů v EU, kdy se 80–90 procent dává do naprosto neefektivní represe a jen 10–20 procent do prokazatelně efektivní prevence a léčby. Legalizace léčivého konopí se připravuje v Kalifornii a zdanění konopí přinese peníze do veřejných rozpočtů.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.