• @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
vk:listky [21.10.2013 20:25]
Jakub Michalek
vk:listky [21.10.2013 20:26] (aktuální)
Jakub Michalek
Řádek 8: Řádek 8:
 Máte dvě možnosti, jak si hlasovací lístky vyrobit: Máte dvě možnosti, jak si hlasovací lístky vyrobit:
  
-  - Pro přípravu hezkých hlasovacích lístků se nemusíte učit nic složitého,​ ačkoliv šablona je připravena v sofistikovaném sázecím systému XeLaTeX. Stačí si založit účet na ''​sharelatex.com''​. Pak si budete moci projekt hlasovacích lístků naklonovat do vlastního účtu, doplnit tam informace o volbě a volených kandidátech a stáhnout výsledné PDF, které vytisknete. +  - **Online**. ​Pro přípravu hezkých hlasovacích lístků se nemusíte učit nic složitého,​ ačkoliv šablona je připravena v sofistikovaném sázecím systému XeLaTeX. Stačí si založit účet na ''​sharelatex.com''​. Pak si budete moci projekt hlasovacích lístků naklonovat do vlastního účtu, doplnit tam informace o volbě a volených kandidátech a stáhnout výsledné PDF, které vytisknete. 
-  - Pokud už znáte sázecí systém XeLaTeX, můžete si na výše uvedeném odkazu stáhnout zdrojové soubory k sobě na počítač a PDF dokument si vytvořit sami. +  - **Offline**. ​Pokud už znáte sázecí systém XeLaTeX, můžete si na výše uvedeném odkazu stáhnout zdrojové soubory k sobě na počítač a PDF dokument si vytvořit sami. 
      * Se základy LaTeXu se můžete seznámit v anglicky psaném jednoduchém [[http://​en.wikibooks.org/​wiki/​LaTeX/​Basics|tutoriálu]]. I s úplnými základy budete schopni sázet velmi pěkné články a knihy. ​      * Se základy LaTeXu se můžete seznámit v anglicky psaném jednoduchém [[http://​en.wikibooks.org/​wiki/​LaTeX/​Basics|tutoriálu]]. I s úplnými základy budete schopni sázet velmi pěkné články a knihy. ​
      * Nejprve musíte mít nainstalován XeLaTeXový systém. Například na svobodném operačním systému, distribuci ubuntu, ho nainstalujete příkazem ''​sudo apt-get install xelatex''​.      * Nejprve musíte mít nainstalován XeLaTeXový systém. Například na svobodném operačním systému, distribuci ubuntu, ho nainstalujete příkazem ''​sudo apt-get install xelatex''​.
      * Otevřete terminál v adresáři, kde je soubor ''​main.tex''​. Výsledný PDF soubor získáte příkazem ''​xelatex main''​.      * Otevřete terminál v adresáři, kde je soubor ''​main.tex''​. Výsledný PDF soubor získáte příkazem ''​xelatex main''​.
© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.