• @ALL has read permissions
 • lukas.novy has no permissions
 • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
 • lukas_novy has no permissions

Hlasovací lístky

Hlasovací lístky jsou připraveny v sázecím systému XeLateX. Můžete si zobrazit příklad výsledku ve formátu PDF

Hlasovací lístky budete potřebovat, pokud chcete na zasedání uskutečnit primární volby nebo volit představitele České pirátské strany na celostátní úrovni nebo v krajských sdruženích. Dobrá zpráva je, že si můžete jednoduše připravit online, stáhnout ve formátu PDF a vytisknout!

Stačí použít připravenou šablonu v projektu hlasovaci-listky. Schválně zkuste na odkazované stránce tlačítko Recompile a zobrazí se vám lístky ke stažení.

Máte dvě možnosti, jak si hlasovací lístky vyrobit:

 1. Online. Pro přípravu hezkých hlasovacích lístků se nemusíte učit nic složitého, ačkoliv šablona je připravena v sofistikovaném sázecím systému XeLaTeX. Stačí si založit účet na sharelatex.com. Pak si budete moci projekt hlasovacích lístků naklonovat do vlastního účtu, doplnit tam informace o volbě a volených kandidátech a stáhnout výsledné PDF, které vytisknete.
 2. Offline. Pokud už znáte sázecí systém XeLaTeX, můžete si na výše uvedeném odkazu stáhnout zdrojové soubory k sobě na počítač a PDF dokument si vytvořit sami.
  • Se základy LaTeXu se můžete seznámit v anglicky psaném jednoduchém tutoriálu. I s úplnými základy budete schopni sázet velmi pěkné články a knihy.
  • Nejprve musíte mít nainstalován XeLaTeXový systém. Například na svobodném operačním systému, distribuci ubuntu, ho nainstalujete příkazem sudo apt-get install xelatex.
  • Otevřete terminál v adresáři, kde je soubor main.tex. Výsledný PDF soubor získáte příkazem xelatex main.
© Piráti, 2021. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
vk/listky.txt · Poslední úprava: 21.10.2013 20:26 autor: Jakub Michalek