• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst

Změna kompetencí ve vedení Mariánských Lázní - Co slíbíme, to splníme

Mariánské Lázně - 26. 5. 2015: V Mariánských Lázních došlo po vzájemné dohodě k výměně na prvních dvou pirátských postech ve vedení města. Novým starostou je předseda místního sdružení Petr Třešňák. Pozici druhého místostarosty si s ním vyměnil doposud úřadující Vojta Franta. Piráti si od tohoto kroku slibují větší efektivitu v plnění svých slibů týkajících se územního plánování.

Místní sdružení Pirátů v Mariánských Lázních vnímá jako velmi důležitý krok pro další rozvoj města rychlé uchopení problematiky strategického rozvoje a územního plánování.

Proto spolu s koaličními partnery došli po dlouhodobé diskuzi k nejvhodnějšímu řešení, a to prohození starosty a 2. místostarosty. Nový starosta bude nadále manažersky řídit a reprezentovat město a současný starosta Vojta Franta se z nové pozice 2. místostarosty může naplno věnovat problematice strategického a územního plánu, jak slíbil před volbami.

„Vzhledem k tomu, že je člověk v pozici starosty vytížen velkou spoustou formálních náležitostí, které bohužel nemůžou být vždy převedeny na kolegy z rady, dohodli jsme se, že pro zrychlení příprav strategického a územního plánu bude lepší, když pozici starosty převezme současný 2. místostarosta Petr Třešňák. „Já se poté mohu začít mnohem intenzivněji věnovat oblastem, které jsem před volbami slíbil vyřešit.“ říká odstupující starosta Vojta Franta.

„Je mi jasné, že v době, kdy se senátoři zuby nehty drží svých pozic starostů a teplých míst v krajských radách, bude pro většinu lidí velkým překvapením, že se Vojta vzdá své pozice, aby se z pozice 2. místostarosty mohl intenzivněji věnovat problematice, pro kterou je nejkvalifikovanější a splnil tak svoje předvolební sliby.“ dodává Petr Třešňák.

Kontakt

Ing. Lukáš Černohorský - předseda Pirátů, lukas.cernohorsky@pirati.cz, 601 573 955

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. - šéf mediálního odboru, ivan.bartos@pirati.cz, 603 415 378

© Piráti, 2017. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.