• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Zastavte šmírovací projekt INDECT, protestují Piráti

Protesty proti projektu INDECT v NěmeckuPiráti se zapojí do celosvětových protestů proti projektu INDECT, které jsou plánovány na 20.10. 2012 od 14:00. Protesty se připravují decentralizovaně, v Praze na Václavském náměstí by protest měl být spojen s přednáškami o projektech typu INDECT. V České republice se bude protestovat ještě v Brně, Ostravě, Plzni a Pardubicích. Tím ale celkový počet měst, které se mohou zapojit, nekončí. Piráti už vyzvali všechny příznivce, aby i ve svém městě zorganizovali podobný protest.

~~READMORE~~

„INDECT má být výzkumný projekt vyvíjející technologie, které v sobě spojují dohled nad internetovou komunikací i nad fyzickým pohybem obyvatel. Na projektu mě děsí korporátní zlozvyky typu security by obscurity, kdy tvůrci považují utajení přesných principů za dostatečné zabezpečení. Absence příslušné legislativy je dalším smutným rysem, který projekt doprovází,“ vysvětluje důvody protestujících předseda pražských Pirátů Ondřej Profant.

Pirátské hnutí tak opět otevřeně ukázalo na další z pokusů vládních či najatých agentur šmírovat občany:

„Mezi ty zdaleka nejnebezpečnější patří projekt INDECT, o němž jsme již dříve veřejnost informovali a pokoušeli jsme se poukázat na jeho potenciální rizikovost, stejně jako tomu bylo v případě ACTA. Další projekty, proti kterým Piráti vystupují, jsou CLEAN IT a TRAPWIRE. Tyto projekty mívají hodně společného - pod zástěrkou boje proti terorismu jen sledují občany nebo dokonce vynucují kontrolu obsahu,„ dodává předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Pirátské hnutí dlouhodobě poukazuje na omezování svobod občanů ze strany soukromých subjektů. Protesty proti projektu INDECT se budou konat ve stejný čas na více než stovce míst po celém světě. Jen v Německu je naplánováno přes 12 demonstrací.

Kontakt: Ondřej Profant, předseda KS Praha, organizátor: 607 580 015, ondrej.profant@pirati.cz

Zdroje:

Místa protestů (v sobotu 20.12. ve 14 hodin):

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.