• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Zapojte se do otevřeného vládnutí!

hmac:a233fd219e2b0e467c6622809f2a17bd : tiskove-zpravy:zapojte-se-do-otevreneho-vladnuti

Open Government PartnershipStanovisko Pirátů ze dne 16. ledna 2012

Pirátská strana se dnes zúčastnila vládního semináře na téma otevřené vlády. Partnerství pro otevřené vládnutí je mezinárodní projekt 46 vlád světa, který má za cíl posílit přístup veřejnosti k informacím, odpolitizovat chod úřadů a jinak zlepšovat kvalitu státní správy.

„Pirátská strana chápe pod otevřeným vládnutím jasně definovaný standard transparentní organizace, která proaktivně zveřejňuje informace na Internetu. Tyto informace již existují a pokud je zveřejníme, budou je moci dále využívat občané, neziskové organizace i byznys. Potřebujeme zavést transparentní rozhodovací a kontrolní procesy ve státní správě a potřebujeme, aby bylo právo na informace vynutitelné, a úřady tak byly pod kontrolou veřejnosti,“ řekl člen Pirátů Jakub Michálek.

Seznam tezí projektu Partnerství pro otevřené vládnutí, mezi kterými jsou například standardizace otevřených formátů (Open Data), propojování dat a veřejných rejstříků a transparentní správa státních podniků, mohou občané připomínkovat přímo na vládním webu do 31. ledna 2012. „Vyzýváme občany k tomu, aby se do této iniciativy zapojili, projekt podpořili a doplnili návrhy, jak ho dále zlepšit,“ doplnil Michálek.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.