• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst

Tiskové zprávy

Celosvětový sjezd Pirátů ve Varšavě

4. a 5. července 2015 se ve Varšavě uskutečnilo 5. valné shromáždění mezinárodního sdružení pirátských stran Pirate Parties International. Vůbec poprvé v historii PPI byli do předsednictva zvoleni Piráti ze všech kontinentů - jmenovitě předseda Andrew Reitemeyer (Nový Zéland) a dále Patrick Schiffer (Německo), Karla Medrano (Mexiko), Richard Hill (Švýcarsko), Chemseddine Ben Jemaa (Tunisko), Min Chiaki (Japonsko) a Henrique Peer (Brazílie). Za Českou pirátskou stranu se zúčastnili delegáti Mikuláš Peksa a František Kopřiva. Čeští Piráti měli ve vedení PPI historicky také svého zastupitele. Byl jím Marcel Kolaja, kandidát Pirátů ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014.

Piráti proti novele autorského zákona

Vadí jim vysoké pokuty a vymáhání plateb i za nezastupované autory Psaníčka se vzkazy jak ve škole.

Česká pirátská strana kritizuje návrh novely autorského zákona, který Ministerstvo kultury představilo minulý týden veřejnosti. Novela podle Pirátů opět nahrává autorským svazům jako je OSA, Intergram nebo Dilia a umožňuje jim vybírat vyšší pokuty. Navíc nerespektuje právo autorů rozhodnout se, že si nepřejí být těmito organizacemi zastupování a chtějí svá díla šířit volně.

Soud rozhodl: OSA zatím výpalné Pirátům vracet nemusí

před soudní síní Praha, 27. 2. 2015 - Městský soud v Praze včera rozhodl, že Ochranný svaz autorský nemusí Pirátům vracet autorský poplatek za prázdná média. Soud žalobu zamítl pro její údajnou „šikanózní“ povahu a věcnou stránkou sporu se vůbec nezabýval. S tím se Piráti odmítají spokojit a hodlají ve sporu pokračovat u ústavního soudu. Piráti média dovezli a rozdali právnickým osobám spolu s kolekcí svobodné hudby. Poplatek OSA sice zaplatili, pak ale Svaz žalovali o jeho vrácení z důvodu neoprávněného obohacení.

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.