• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst

Tiskové zprávy

Piráti vyhráli další soud: Žádosti o informace nejsou spam

Spam by elbpresse Ústecký Pirát Lukáš Blažej se dozvěděl o podezření na předražení konkrétního projektu České rady dětí a mládeže. Rozhodl se tuto informaci ověřit přímo u zdroje a poslal na ministerstvo školství žádost o informace. Ministerstvo školství, tělovýchovy a mládeže nereagovalo, a tak žádost urgoval znovu. Místo informací o rozpočtu, o které na podzim roku 2014 zažádal, ale obdržel několikastránkový elaborát zdůvodňující, proč mu ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy požadovaná data neposkytlo. Argumentem bojujícím proti právu na svobodný přístup k informacím se stalo tvrzení, že email s žádostí přišel ministerstvu jako spam, jelikož si špatně nastavilo podatelnu, a nebyl tudíž doručen. Místo aby ministerstvo zjednalo nápravu, opakovaně odmítlo informace vydat s odkazem na údajný spam. Blažej tak úřad pro jeho nečinnost zažaloval.

7 let Pirátů v Česku

Praha 19.4.2016 Piráti slaví 7 let od publikace výzvy k založení České pirátské strany, kterou zveřejnil programátor Jiří Kadeřávek na portálu AbcLinuxu 19. dubna 2009. Zanedlouho se zformoval přípravný výbor a vznikla online petice pro získání zákonem stanoveného počtu podpisů a aktivaci budoucí členské základny. O oznámení úmyslu založení strany informovala řada českých zpravodajských serverů. Tisíc podpisů v online petici se podařilo nasbírat během méně než dvou dnů od zprovoznění webových stránek, do konce měsíce dubna pak signovalo petici na vznik strany přes dva tisíce lidí. V dubnu 2009 také začal přípravný výbor strany rozesílat petiční archy na získané emailové adresy, aby shromáždil tisíc potřebných fyzických podpisů pro založení strany.

Česká pirátská strana si v Olomouci zvolí nové vedení

O víkendu 2. - 3. dubna 2016 zasedá v Olomouci Celostátní fórum Pirátů a město se tak na dva dny stává hlavní pirátskou baštou. Celostátní fórum je nevyšším orgánem České pirátské strany (Pirátů), který tvoří všichni její členové. Hlavním bodem programu je volba nového předsedy a místopředsedů Pirátů. Nominace krajskými organizacemi i členskou základnou jsou již známé. Mezi projednávanými tématy bude i příprava strany na krajské volby 2016.

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.