• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Soud uložil Pirátům pokutu za video s předsedou

Pirát a Lego Výrobce hraček Lego přiměl Městský soud v Praze, aby České pirátské straně uložil vynucovací pokutu ve výši 30 tisíc Kč. Hračkářské společnosti vadí, že Piráti zveřejnili na Internetu video ze serveru politickaosobnost.cz, na kterém mluví předseda strany Ivan Bartoš. Piráti proti verdiktu podají odvolání, o kterém bude rozhodovat Vrchní soud v Praze.

~~READMORE~~

Podle Lega video s rozhovorem obsahuje jeho postavičky, a Piráty tak obvinilo z toho, že porušují předběžné opatření soudu. Soud v předběžném opatření z října 2012 Pirátům zakázal vysílat jejich tehdejší předvolební spot se žlutými figurkami, protože údajně mohl zasahovat do dobré pověsti společnosti Lego. V tomto případě jde však o úplně jiné video, které žádné figurky neobsahuje. Na videu je celou dobu předseda strany Ivan Bartoš a redaktor Deníku politika Ondřej Záruba.

„Nechápeme, proč Lego platí takové obrovské peníze patentové kanceláři pana Čermáka, když ani není schopna zkopírovat správný hypertextový odkaz. Podle rozhodnutí, které nám od soudu přišlo, ten návrh na exekuci žádný soudní úředník asi ani nečetl, protože návrh neobsahuje žádné doložení skutečnosti, že bychom porušili soudní rozhodnutí, kterému jsme naopak vyhověli už v říjnu 2012,“ říká Ivan Bartoš, předseda Pirátů.

Podle České pirátské strany tento podivný proces pouze dokresluje neutěšenou situaci s rozpínajícím se copyrightem a neomezenou mocí soudních exekutorů a vykonavatelů, kterou Piráti kritizovali ve volebním programu.

Kontakt

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D., předseda Pirátů, ivan.bartos@pirati.cz, 603 415 378

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.