• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

S Piráty nyní sledujuserialy.cz

Sleduju seriály

Česká pirátská strana během víkendu znovu zprovoznila web sledujuserialy.cz, který byl poslední dva týdny odstaven. Česká protipirátská unie (ČPU) začala původní provozovatele webu zastrašovat sankcemi, ačkoliv se neprovinili proti zákonu. Piráti nad stránkou posléze převzali záštitu a pokračují v boji proti rozšiřování copyrightu tam, kam nepatří.

~~READMORE~~

Pirátská strana se zastala dalšího webu, který se ocitl pod palbou Protipirátské unie. Piráti zajistili obnovení webu sledujuserialy.cz, který původní provozovatelé kvůli výhrůžkám od ČPU odstavili. Stránka odkazuje na streamovaná videa a byla kvůli hrozbám od ČPU dva týdny mimo provoz. Pirátská strana převzala doménu a zajistila provoz serveru v duchu motta „Odkaz není zločin.“

Zásadně odmítáme, aby se Policie řídila propagandou Protipirátské unie a pronásledovala každého, kdo si na svůj web nebo facebook umístí odkazy na video. Vyzýváme Protipirátskou unii, aby se přestala vybíjet na fanoušcích filmů a seriálů, kteří svými odkazy nota bene dané dílo propagují a dělají mu tak zcela zdarma reklamu, a uplatnila své nesmyslné nároky vůči Pirátské straně,
hmac: : tiskove-zpravy:s-piraty-nyni-sledujuserialy-cz
říká předseda Pirátů Ivan Bartoš

Podporu Pirátů webu sledujuserialy.cz dále vysvětluje oficiální prohlášení Pirátské strany přímo z daných stránek:

Pirátská strana dlouhodobě bojuje proti rozšiřování copyrightu do oblastí, kam nepatří. Za jednu z těchto oblastí považujeme i sdílení odkazů. Odkaz není zločin! Odkazování na webovou stránku nebo embedování do ní není sdělováním díla ve smyslu kopírovacího zákona, stejně jako není sdělováním díla veřejnosti konstatování, že dnes večer dávají v kině Aero od 20:30 film Lidice nebo televizní program, který si lidé běžně kupují v trafice. Proto zaštiťujeme projekt, jehož původní provozovatele začala šikanovat Protipirátská unie.

Stránka sledujuserialy.cz patří mezi několik podobných katalogů na českém Internetu. Cílem tvůrců bylo zavděčit se fanouškům seriálů napříč žánry. Během několika měsíců fungování vytvořili databázi čítající téměř stovku seriálů a dosáhli denní návštěvnosti několika desítek tisíc lidí.

Piráti podobně postupovali již několikrát dříve. V roce 2011 třeba spustili web piratskefilmy.cz, který nabízel 20 000 odkazů (vložených přehrávačů) na skoro 6000 filmů. Tato stránka byla spuštěna jako kopie služby kinotip.cz, ale přestalo mít smysl ji provozovat poté, co byl zrušen Megaupload, kde byla většina filmů umístěna fyzicky. Kromě dvou dalších nepříliš úspěšných projektů (Tipnafilm a Moviehome) Piráti spustili vlastní velmi úspěšné zrcadlo proslulé The Pirate Bay na adrese tpb.pirati.cz. To umožňuje přístup k The Pirate Bay občanům zemí, které původní web cenzurují (Velká Británie, Nizozemsko).

Odkazy

Kontakty

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.