• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Primátor Svoboda a jeho audity

Praha – 23.7.2012 – tisková zpráva České pirátské strany

V září loňského roku podala Česká pirátská strana žádost o svobodném přístupu k informacím na základě Zákona č.106/1000 Sb.akciové společnosti Dopravní podnik hl.m.Prahy. Žádost se týkala především smluv uzavřených se společností Deloitte, dále ConPro, s.r.o a seznamu dalších firem zajišťujících prodej SMS jízdenek včetně jejich cen. Informace nám do dnešního dne nebyly sděleny.

~~READMORE~~

Oprávněnost dotazů České pirátské strany prokázal audit smluv akciové společnosti Dopravního podniku hl.m.Prahy, který nařídil primátor Prahy Bohuslav Svoboda. Primátor médiím sdělil, že smlouvy, na které se Česká pirátská strana dotazovala, jsou nevýhodné, nevypověditelné a v mnoha případech nedohledatelné. Zároveň sám primátor připustil, že škody vyplývající z těchto smluv budou v řádu nejméně stamilionů korun.

„Primátor Svoboda si v podstatě zaplatit tajný audit a jeho jediný účel je prezentace novinářům. Nerentabilní stavby typu parkoviště na Veleslavíně stále pokračují, kde pro ilustraci jedno stání stojí dva a půl milionu korun. Pan primátor by se měl inspirovat naším programem, aby si uměl představit, jak vypadá otevřený stát s otevřeným účetnictvím, když hospodaří s prostředky nás všech,“ říká předseda Pirátů, Ivan Bartoš.

Aktuální průzkum agentury STEM ohledně korupce v České republice vykazuje, že voliči na první místo ohledně provázanosti politických a ekonomických subjektů dávají jedničku ODS, druhé místo obsadila ČSSD.

Další informace - http://www.piratskenoviny.cz/?c_id=697056

Kontakty:

Ivan Bartoš – předseda Pirátů – 603 415 378, ivan.bartos@pirati.cz
Ondřej Profant – předseda KS Praha Pirátů – 607 580 015, ondrej.profant@pirati.cz

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.