• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Přehled účtů Pirátské strany

Výpis z účtu Piráti vždy byli příkladem transparence a vedli přehledné a průhledné účetnictví. Jsme přesvědčeni o tom, že pro získání důvěry občanů je potřeba politickou stranu co nejvíce otevřít veřejnosti. Pirátská strana čerpá svůj politický kredit z velké části právě z transparentnosti naší činnosti, která se netýká pouze našeho přístupu ke zveřejňování výdajů, nýbrž i dalších vnitrostranických procesů, které probíhají na Internetu a existuje o nich veřejně dostupný záznam.

Narozdíl od mnoha stran, které své příjmy tají, protože chtějí zamést stopy ke kmotrům a jiným nesolidním sponzorům, snaží se Piráti naopak o co nejpřehlednější účetnictví, ve kterém se volič může snadno zorientovat a ověřit si, že Pirátská strana hospodaří se svými financemi zodpovědně. Veškerou dokumentaci související s příjmy a výdaji naleznete přehledně zpracovanou na stránce finančního odboru, kde kromě seznamu žádostí o proplacení (které se vážou ke každému stranickému výdaji) naleznete i rozpočty za předchozí roky a přehled všech pirátských účtů.

V předčasných volbách Piráti investovali do předvolební kampaně zhruba čtyři sta tisíc korun, ze státního příspěvku získali přes třináct milionů. Republikový výbor Pirátů schválil převedení státního příspěvku na zvláštní spořící konto, ze kterého se budou finanční prostředky odčerpávat podle schváleného rozpočtu. I tento účet je pochopitelně transparentní a pohyby na něm můžete kdykoliv sledovat zde.

„Piráti sami na sobě vždy uplatňovali stejné zásady, které mají v plánu prosazovat i ve státní správě. To pochopitelně souvisí především s transparencí a dohledatelností údajů. V pirátském účetnictví můžete online kdykoliv dohledat každou korunu, kterou kdy strana utratila nebo obdržela,“ popisuje hospodaření Pirátů Adam Skořepa, vedoucí mediálního odboru.

Kontakt

Adam Skořepa, vedoucí mediálního odboru, adam.skorepa@pirati.cz

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.