• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Pražský magistrát záznamy „skartoval“, teď je chce vypípávat

hmac:d09717a24bee8eca5c278a4a5d7c237b : tiskove-zpravy:prazsky-magistrat-zaznamy-skartoval-ted-je-chce-vypipavat

PirateLeaks

Praha - 12. 11. 2011 - tisková zpráva České pirátské strany

Magistrát odmítá vydat videozáznamy jednání pražského zastupitelstva. Ačkoliv je měl ve čtvrtek ještě na webu, v odpovědi na žádost o jejich poskytnutí podle zákona o svobodném přístupu k informacím, je označil za skartované. Pražské fórum požádalo Pirátskou stranu o spolupráci při jejich zálohování a umístění do veřejného virtuálního prostoru na serveru PirateLeaks.

Z reakce magistrátu na žádost o vydání videí vyplývá, že cílem stažení videí z webu nebyla ochrana osobních údajů občanů, ale snaha videa jednoduše smazat. O záznamech totiž magistrát tvrdil, že je skartoval, ačkoliv to prokazatelně nebyla pravda (videa v té době ještě visela na starém webu). Za stanoviskem, podle něhož mají být videa stažena, stojí Úřad pro ohranu osobních údajů, který vede bývalý pražský primátor Igor Němec (ODS).

„Záznam zveřejňujeme, aby nemohl ÚOOÚ šikanovat jednotlivce za zveřejnění informací, které mají být dostupné občanům už z principu. Ve sporu s ÚOOÚ už jsme jednou byli a úřad musel  konstatovat, že jsme v právu. Jsme přesvědčeni, že tomu tak je i nyní,“ řekl Mikuláš Ferjenčík, místopředseda Pirátů. „Tím, že magistrát odmítá žadatům o informace záznam vydat, porušuje zákon o svobodném přístupu k informacím.“

Piráti také kritizují nový plán magistrátu, že záznamy z jednání sice poskytne, ale bude je obrazově a zvukově upravovat.  Videozáznamy nebudou dostupné ihned, ale bude se muset čekat, než je úředníci magistráty „vypípají“.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.