• @tz has delete permissions
  • @cen_p has upload permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Pozvánka na přednášky pirátské poslankyně z Islandu

Birgitta Jónsdóttir Do Prahy na pozvání Centra současného umění DOX zavítá Birgitta Jónsdóttir, pirátská poslankyně islandského Althingu (Parlamentu), spoluzakladatelka Islandské iniciativy moderních médií (dnes Mezinárodního institutu moderních médií - International Modern Media Institute), dlouholetá aktivistka a bývalá mluvčí portálu WikiLeaks. Česká pirátská strana vás srdečně zve na její přednášky, které se v rámci její návštěvy uskuteční.

~~READMORE~~

První akce proběhne v sobotu 24.1.2015 od 14:00 v Pirátském kontaktním centru (Řehořova 19, Praha). Na programu je nejprve přednáška na téma svobodného Internetu, svobody tisku a obecně o přístupu k nezcenzurovaným a pravdivým informacím, na kterou navazuje diskuze a následný workshop s výměnou zkušeností. Od šesti hodin se pokračuje pirátskou afterparty, která je rovněž otevřena všem.

Více informací na Facebooku

Další přednáška Birgitty Jónsdóttir začíná již další den, tedy v neděli 25.1.2015 od 16:00 v Centru současného umění DOX (Poupětova 1, Praha). Zde proběhne v rámci doprovodného cyklu k výstavě Mody demokracie odborná diskuze k tématu tvorby ústavy na Islandu a v České republice, které se kromě islandské poslankyně zúčastní i Hana Marvanová z iniciativy Vraťte nám stát, Jiří Přibáň z University of Cardiff a předseda ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jeroným Tejc (ČSSD).

Více informací na stránkách DOXu

Kontakt

Vít Konečný, vedoucí mediálního odboru, vit.konecny@pirati.cz, 734 140 516

Mikuláš Ferjenčík, zastupitel hl.m. Prahy a organizátor akce, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.