• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
 • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
 • @Celostatni forum má oprávnění číst
 • @TZ má oprávnění mazat
 • @ALL má oprávnění číst
 • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Pirátské kandidátky

Lukáš Černohorský, lídr Pirátů v Moravskoslezském kraji. Není dinosaurus. :) Česká pirátská strana kandiduje ve všech krajích ČR. Celkem jsme do volebního klání vyslali 172 kandidátů. To je o něco nižší počet, než kolik jich nominovala konkurence, máme pro to ovšem dobré důvody.

Předně je třeba zdůraznit, že počet lidí na kandidátce nemá žádný vliv na volební výsledek. Hlas má stejnou váhu, ať máte lidí na kandidátce 5 nebo 50. Všichni kandidáti Pirátů museli splnit podmínky vysoko nad rámec toho, co požaduje zákon:

 • Všichni kandidáti se voličům představují na webu. Každý kandidát má na webu svůj stručný životopis a fotku. Voliči mohou tyto informace využít pro preferenční hlasy.
 • Všichni naši kandidáti jsou demokraticky zvoleni zevnitř strany. Museli projít primárkami a kdo nezískal podporu většiny krajského sdružení, ten na kandidátce není.
 • Všichni kandidáti se zavázali dodržovat demokratické minimum a přihlásili se ke programu pro krajské volby, který se zabývá krajskými tématy společnými pro všechny kraje.

Na kandidátkách Pirátů jsou osobnosti, které si zaslouží zvláštní pozornost. Namátkou:

hmac:80f194d178ec9e3d5b43db0244de6718 : tiskove-zpravy:piratske_kandidatky_do_krajskych_voleb

Luděk Maděra

 • Ing. Luděk Maděra, který kandiduje ve Zlínském kraji, donutil úřady zveřejňovat odměny vysokých úředníků a dlouhodobě bojuje s magistrátem města Zlín o informace, které by potvrdily korupci v IT oddělení jmenovaného města.

hmac:80f194d178ec9e3d5b43db0244de6718 : tiskove-zpravy:piratske_kandidatky_do_krajskych_voleb

Vítězslav Praks

hmac:80f194d178ec9e3d5b43db0244de6718 : tiskove-zpravy:piratske_kandidatky_do_krajskych_voleb

Jiří Stuna

 • PhDr. Jiří Stuna z pardubické kandidátky je první policista v České republice, který se veřejně postavil za legalizaci konopí pro léčebné účely.

hmac:80f194d178ec9e3d5b43db0244de6718 : tiskove-zpravy:piratske_kandidatky_do_krajskych_voleb

Michaela Vodová

 • Mgr. Michaela Vodová kandiduje na Vysočině. Je koordinátorkou domácí hospicové péče. Intenzivně se věnuje sociálním otázkám na úrovni jednotlivých lidí.

hmac:80f194d178ec9e3d5b43db0244de6718 : tiskove-zpravy:piratske_kandidatky_do_krajskych_voleb

Lukáš Černohorský

 • Ing. Lukáš Černohorský (na fotografii), lídr moravskoslezských Pirátů, je významná osobnost neziskového sektoru v tomto regionu. Aktivně se podílí na aktivitách zaměřených proti stavbě spalovny v Karviné a účastní se řady dalších činností, jejichž cílem je zlepšení stavu životního prostředí v Moravskoslezském kraji.

Kompletní kandidátní listiny jsou k dispozici na volebním webu. Pořadí zvolených zastupitelů určí voliči svými preferenčními hlasy.

Pozornost si jistě zaslouží i významný český bojovník proti korupci Libor Michálek, který s podporou Pirátů, zelených a lidovců kandiduje do senátu v Praze 2 a 3. Napříč všemi Pirátskými kandidátkami najdete i desítky IT odborníků. Pokud jim dáte důvěru, zajistí, aby stávající elektronizace státní správy probíhala pod patronátem lidí, kteří problematice rozumí a nedopustí další pokračování tunelování veřejných prostředků v této oblasti.

Mgr. Adam Šoukal, lídr Pirátů v Plzni, kteří mají podle Českého rozhlasu reálnou šanci na vstup do krajského zastupitelstva říká: „Zahájíme Pirátský útok na utajované informace a zákulisní jednání. Váš hlas nepropadne!“

„V řadě krajů jsme zastupitelstvům na dostřel. Našim kandidátkám věřím, protože jsme nevsadili na celebrity, ale na osobnosti,“ uzavírá předseda Pirátů Ivan Bartoš a vzkazuje: „Chcete mít konečně pravdivé informace o tom, co se kolem Vás děje? Volte 93!“

Kontakt

Mikuláš Ferjenčík, místopředseda Pirátů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.