• @tz has delete permissions
 • @cen_p has delete permissions
 • @ALL has read permissions
 • lukas.novy has no permissions

Pirátské kandidátky

Lukáš Černohorský, lídr Pirátů v Moravskoslezském kraji. Není dinosaurus. :) Česká pirátská strana kandiduje ve všech krajích ČR. Celkem jsme do volebního klání vyslali 172 kandidátů. To je o něco nižší počet, než kolik jich nominovala konkurence, máme pro to ovšem dobré důvody.

~~READMORE~~

Předně je třeba zdůraznit, že počet lidí na kandidátce nemá žádný vliv na volební výsledek. Hlas má stejnou váhu, ať máte lidí na kandidátce 5 nebo 50. Všichni kandidáti Pirátů museli splnit podmínky vysoko nad rámec toho, co požaduje zákon:

 • Všichni kandidáti se voličům představují na webu. Každý kandidát má na webu svůj stručný životopis a fotku. Voliči mohou tyto informace využít pro preferenční hlasy.
 • Všichni naši kandidáti jsou demokraticky zvoleni zevnitř strany. Museli projít primárkami a kdo nezískal podporu většiny krajského sdružení, ten na kandidátce není.
 • Všichni kandidáti se zavázali dodržovat demokratické minimum a přihlásili se ke programu pro krajské volby, který se zabývá krajskými tématy společnými pro všechny kraje.

Na kandidátkách Pirátů jsou osobnosti, které si zaslouží zvláštní pozornost. Namátkou:

Luděk Maděra

 • Ing. Luděk Maděra, který kandiduje ve Zlínském kraji, donutil úřady zveřejňovat odměny vysokých úředníků a dlouhodobě bojuje s magistrátem města Zlín o informace, které by potvrdily korupci v IT oddělení jmenovaného města.

Vítězslav Praks

 • Vítězslav Praks z Průhonic ve Středočeském kraji ve své obci založil knihovnu (www.knihovnapruhonice.cz). Jako jednotlivec tak nahradil službu, kterou nebyla obec schopná provozovat.

Jiří Stuna

 • PhDr. Jiří Stuna z pardubické kandidátky je první policista v České republice, který se veřejně postavil za legalizaci konopí pro léčebné účely.

Michaela Vodová

 • Mgr. Michaela Vodová kandiduje na Vysočině. Je koordinátorkou domácí hospicové péče. Intenzivně se věnuje sociálním otázkám na úrovni jednotlivých lidí.

Lukáš Černohorský

 • Ing. Lukáš Černohorský (na fotografii), lídr moravskoslezských Pirátů, je významná osobnost neziskového sektoru v tomto regionu. Aktivně se podílí na aktivitách zaměřených proti stavbě spalovny v Karviné a účastní se řady dalších činností, jejichž cílem je zlepšení stavu životního prostředí v Moravskoslezském kraji.

Kompletní kandidátní listiny jsou k dispozici na volebním webu. Pořadí zvolených zastupitelů určí voliči svými preferenčními hlasy.

Pozornost si jistě zaslouží i významný český bojovník proti korupci Libor Michálek, který s podporou Pirátů, zelených a lidovců kandiduje do senátu v Praze 2 a 3. Napříč všemi Pirátskými kandidátkami najdete i desítky IT odborníků. Pokud jim dáte důvěru, zajistí, aby stávající elektronizace státní správy probíhala pod patronátem lidí, kteří problematice rozumí a nedopustí další pokračování tunelování veřejných prostředků v této oblasti.

Mgr. Adam Šoukal, lídr Pirátů v Plzni, kteří mají podle Českého rozhlasu reálnou šanci na vstup do krajského zastupitelstva říká: „Zahájíme Pirátský útok na utajované informace a zákulisní jednání. Váš hlas nepropadne!“

„V řadě krajů jsme zastupitelstvům na dostřel. Našim kandidátkám věřím, protože jsme nevsadili na celebrity, ale na osobnosti,“ uzavírá předseda Pirátů Ivan Bartoš a vzkazuje: „Chcete mít konečně pravdivé informace o tom, co se kolem Vás děje? Volte 93!“

Kontakt

Mikuláš Ferjenčík, místopředseda Pirátů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.