• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Pirátské hnutí slaví 10 let, v Berlíně se setkají Piráti z celého světa

Tento víkend (22.7. - 24.7. 2016) proběhne v Berlíně sjezd valného shromáždění světových Pirátských stran, které se sdružují ve volné organizaci Pirate Parties International.

~~READMORE~~

Delegáti konference zastupující 21 zemí, které jsou oficiálně členy PPI, se jednání účastní buď napřímo, nebo, jak již bývá standardem, přes online připojení. Zástupci dalších Pirátských stran se konference účastní bez formálních povinností.

Česká výprava nebude chybět - do Berlína jako oficiální delegáti přijedou jak současný předseda strany Ivan Bartoš, tak vedoucí zahraničního odboru Mikuláš Peksa a další členové zahraničního odboru: František Kopřiva a Jan Lipavský. Přidají se k nim další Piráti, kteří kromě účasti na přednáškách a workshopech pomohou i s organizací a následně se zapojí do předvolební kampaně berlínských Pirátů.

Pirate Parties International byla založena již v roce 2010. Česká pirátská strana patří mezi ze zakládající členy a výrazně se podílela na tvorbě stanov této organizace. V minulých letech byl v nejužším vedení PPI i člen České pirátské strany, Marcel Kolaja, kandidát do Evropských voleb z roku 2014. Zasedání Pirate Parties International hostila historicky i Praha a to v roce 2012.

„Piráti věří, že i tento berlínský sjezd bude inspirativní a díky sdílení zkušeností nejen z politiky bude přínosem i v rámci příprav pro nadcházející volby do krajů a Senátu, kterých se čeští Piráti účastní. Společně také oslavíme desáté výročí vzniku Pirátského hnutí,“ komentuje před odjezdem pirátské výpravy z ČR předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Související odkazy

Kontakt

Mgr. Mikuláš Peksa, mikulas.pexa@pirati.cz, 605 101 249, vedoucí zahraničního odboru Pirátů

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D., ivan.bartos@pirati.cz, 603 415 378, předseda Pirátů

obrázek : berlinga.jpg http://pp-international.net

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.