• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Pirátská strana zvolí nové vedení

ASCIITento víkend, tedy v sobotu 25. a v neděli 26. srpna, se v Praze koná celostátní fórum Pirátské strany. Členové Pirátů se sjedou ze všech koutů republiky, aby zvolili nové vedení, které stranu dovede do supervolebního roku 2014. Dalším tématem zasedání budou pokračující přípravy na krajské a senátní volby.

Volba nového předsednictva Pirátů proběhne v sobotu v průběhu odpoledne. Předchází jí projednání návrhů na změny stanov a výroční zpráva dosavadního předsedy Pirátů Ivana Bartoše.

„Sobotní část programu je pro Piráty opravdu důležitá. Volíme naše reprezentanty na další dva roky a na obzoru jsou nejen podzimní volby 2012, ale i volby do poslanecké sněmovny a Evropského parlamentu v roce 2014. V jiných stranách je předsednictvo chápáno jako svrchovaná síla, která „demokraticky“ řídí stranu, pirátští lodivodi jsou oproti tomu skutečně zodpovědní členské základně, která může jejich rozhodnutí měnit a dokonce je může i odvolat. Oceňuji i postoj některých současných místopředsedů, kteří se rozhodli znovu nekandidovat. Piráti dělají politiku zadarmo ve svém volném čase. Pokud se ho nedostává, nebo se objevily objektivní důvody, proč už nemohou jet naplno, je logické a správné předat žezlo dalším. Na funkce si ve straně fakt nehrajeme,“ říká Ivan Bartoš, který bude předsednický post obhajovat.

Nominaci do předsednictva Pirátů dále získali od krajských sdružení tito kandidáti : Jakub Michálek, student práv a fyziky na UK z Prahy, Vítězslav Praks, IT analytik z Průhonic, Mikuláš Ferjenčík, student FHS UK z Choltic (okres Pardubice), který dlouhodobě studuje v Praze, Lenka Matoušková, ředitelka základní školy z Prahy, Ivo Vašíček, manažer z Čejkovic a Marcel Kolaja, týmový kouč z Brna. Předsednictvo Pirátské strany je pětičlenné.

V neděli se budeme soustředit na krajské a senátní volby. Členské základně se představí kandidáti Pirátů na senátory Patrik Doležal (Brno), Lenka Matoušková (Benešov), která zároveň kandiduje na místopředsedkyni Pirátů, a Libor Michálek, který kandiduje s podporou Pirátů, Zelených a Lidovců na Praze 2 a 3. Jednání budou prokládat krátké přednášky a instruktáže k využívání Pirátských systémů a týmové spolupráci.

„Fyzické setkání celostátního fóra je pro Piráty nejdůležitější událostí v roce. Jednání strany sice probíhá prakticky nepřetržitě na Internetu, nic však nemůže nahradit osobní kontakt. Navíc se tento víkend setkáme nejen s našimi spolustraníky, ale i s lidmi, kteří se rozhodli za Piráty kandidovat v nadcházejících krajských volbách a s dalšími příznivci. Zapojení lidí, kteří v Pirátské straně přímo nefigurují, bylo a je jedním z našich úkolů. Doufám, že osobní setkání a sdílení informací i zážitků bude dobrý start připravované předvolební kampaně. Další bitva je totiž na obzoru,“ uzavírá Ivan Bartoš, předseda Pirátské strany.

Oba dny zasedání proběhne v 17:00 tisková konference s prezentací výsledků přímo v místě zasedání, na Střední škole technické Zelený pruh 52, Praha 4. V sobotu se od 19:00 uskuteční afterparty v restauraci Bull Dog’s Dart’s Pub (Ohradní 24b Praha 4, Michle, http://www.bulldogspub.cz/ ), pro novináře a fotografy bude k dispozici i Café v podpalubí ( Praha 4, Ohradní 421/22 http://www.vpodpalubi.cz/cz/clanky/home-1.html ) pro případné rozhovory nebo fotografování.

Podrobnosti naleznete zde: https://www.pirati.cz/akce/cfpraha. Pokud možno se prosím zaregistrujte, usnadníte tím práci organizátorům. Nedělní program bude ještě upřesněn.

Přihlášených je zhruba 110 Pirátů.

Představení kandidátů do předsednictva a rozpravu s nimi naleznete zde: https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?f=477&t=12310

Kontakt: Mikuláš Ferjenčík, místopředseda Pirátů, 737 943 770, mikulas.ferjencik@pirati.cz

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.