• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Pirátská strana se účastní veletrhu konopí a léčivých bylin Cannafest 2015

Rok 2015 přinesl směrem k legalizaci psychotropních látek změn jen pramálo, a tak se Piráti na mezinárodním veletrhu konopí a léčivých bylin Cannafest 2015 v pražských Holešovicích tento víkend (6.- 8.11) objeví s velmi podobnou agendou jako loni.

“Chceme účastníky festivalu informovat o pirátském programu v oblasti psychotropních látek. Naším cílem je upustit od nefunkční represivní politiky posledních padesáti let a nahradit ji reformou zákonů, která umoží vědecké bádání, jež v Česku kdysi probíhalo a dosahovalo světového věhlasu. Dalším bodem je regulace držení a pěstování psychotropních látek a zdanění jejich prodeje. V řadě zemí světa se touto cestou vydali a funguje.” vysvětluje pravidelnou účast místopředseda Pirátů Tomáš Vymazal.

~~READMORE~~

Na pirátském stánku můžete diskutovat se členy Pirátů o ryze legalizačních tématech, jako jsou rizika legalizace tvrdých drog, zakládání Cannabis Social Clubů v České republice nebo o čemkoliv jiném, co Piráti už řeší, popřípadě by dle názorů návštěvníků řešit měli.

Nicméně pro mnohé z účastníků festivalu už tyto informace nebudou ničím novým. Z tohoto důvodu máme připraveny pirátské propriety a promítání svobodných filmů, aby si naši příznivci mohli odnést nějaký suvenýr nebo alespoň krátce odpočinout od té záplavy informací u barevných hopsajících zvířátek. Vedle toho na stánku můžete podepsat petici, připojit se na náš Free WiFi HotSpot. Lze si přečíst nejnovější vydání Pirátských listů, zrelaxovat u pirátských omalovánek. Pro seniory budou standardně k dispozici semínka, která nám poskytla spřátelená semenná banka.

“Problematika legalizace a zavedení racionální drogové politiky oproti nefunkčnímu represivnímu přístupu je jedním z desítky bodů programu Pirátské strany od samé doby jejího vzniku. Bývá často vynesen našimi kritiky či médii jako veledůležitý, když se to zrovna hodí, protože, a přiznejme si to otevřeně, jsou tato rostlina a její uživatelé stále v ČR neprávem veřejně stále stigmatizováni. Zatímco media komentují exhibice současných parlamentních politiků v souvislosti s nezvládnutým přístupem k problému, který je znám pod slovním spojením “konopí v lékárnách”, akce typu Cannafest, politické diskuse na Million Marihuana March nebo příspěvky vědeckých kapacit z nedávno proběhlé Medical Cannabis Conference Prague 2015 jsou víceméně ignorovány. Věřím, že se nám to postupně společně se všemi, kteří v této oblasti svůj díl práce odvádějí, podaří zlomit.” dodává Ivan Bartoš, vedoucí mediálního odboru, který propagaci Pirátů na letošním veletrhu zajišťuje.

Z pirátského programu: https://www.pirati.cz/program/psychotropni_latky

Facebook pirátského stánku na akci Cannafest: https://www.facebook.com/events/442601802614986/

Web veletrhu Cannafest: http://www.cannafest.com/

Facebooková akce Cannafest 2015: https://www.facebook.com/events/89614949046627

Kontakt

Tomáš Vymazal, tomas.vymazal@pirati.cz, 774 363 736 - místopředseda Pirátů

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D., ivan.bartos@pirati.cz, 603 415 378 - vedoucí mediálního odboru Pirátů

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.