• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Pirátská strana představuje svůj volební program

Tiskovkalod Ve čtvrtek 19.9.2013 Piráti představili svůj program pro nadcházející předčasné volby do poslanecké sněmovny.

~~READMORE~~

Volební program vychází z dlouhodobého programu, je výsledkem vnitrostranické diskuse a jednotlivé body byly schváleny hlasováním republikového výboru Pirátů.

Ve volbách 2013 dáváme lidem možnost dát najevo nesouhlas se současným pojetím politiky, které je založeno na organizované korupci, boji o moc a černém financování politických stran podnikateli a zájmovými skupinami.

Nabízíme Pirátskou alternativu:

  • V krátkém čase zprůhledníme všechny procesy ve státní správě a umožníme občanům větší zapojení do projednávání veřejných záležitostí.
  • Zvýšíme kompetenci Poslanecké sněmovny rozhodovat o technologiích a dalších tématech, která jsou klíčová pro naši budoucnost a současné politické strany je neřeší.
  • Budeme jako ostrá opozice kontrolovat vládu, upozorňovat na podezřelé kauzy, požadovat jejich prošetření a potrestání viníků.

Program Pirátů je reakcí na současné technologické možnosti digitálního věku a současný stav české společnosti. Program obsahuje konkrétní návrhy (například doplnění zákona o svobodném přístupu k informacím) a také dlouhodobé koncepce (například v oblasti sociálních jistot).

Svobodný přístup k informacím považujeme za hlavní prostředek omezení rozkrádání veřejných prostředků a zneužívání moci.

V programovém bodu reforma demokracie uvádíme návrhy na posílení prvků přímé demokracie a vytyčujeme požadavky na ochranu lidských práv.

V sociální a daňové oblasti neřešíme detaily procentuálních sazeb, protože taková opatření neřeší podstatu a příčiny současných problémů. Chceme zvrátit trend přibližování se rozvojovým zemím (snahy konkurovat levnou pracovní silou). Budoucnost spatřujeme ve směrování mezi technologicky vyspělé země s vysokou produktivitou. Takové země jsou na globálním trhu úspěšné, i když v nich mají lidé násobně větší mzdy. Chceme rozvíjet moderní informační společnost sebevědomých a rovnoprávných občanů, která dokáže vytvářet a rozdělovat dostatek zdrojů všem. Proto jsme programový bod řešící vztah ekonomiky a společnosti nazvali znalostní společnost.

“Politickou podporu pro svůj program budeme hledat u všech poslanců, a to i kdybychom se do sněmovny nedostali. Piráti nevstoupí do žádné vlády, podpoříme však vládu, která o to požádá, pokud podporu schválí pirátské vnitrostranické referendum,“ říká Ivan Bartoš, předseda Pirátů.

Kontakt

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D., předseda Pirátů, ivan.bartos@pirati.cz, +420 603 415 378

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.