• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Pirátská strana pořádá diskuzi k nařízení EU o ochraně osobních dat

Data protection Ve spolupráci s europoslankyní Švédské pirátské strany Amelií Andersdotter pořádají piráti 24.6.2013 diskuzi k novému nařízení Evropské unie ohledně ochrany osobních dat jejích obyvatel.

O novém nařízení Evropské unie, které upravuje zásady ochrany soukromí a tím i výrazně přispívá k bezpečné komunikaci na Síti, se má v Evropském parlamentu hlasovat již v červenci. Pirátské strany se zapojily do celoevropského vzdělávacího projektu, který má veřejnost informovat o významu tohoto nařízení. Na „Data protection“ kampani se podílejí i další politické strany zejména z evropské frakce Zelených a nezávislé organizace.

Přednášet bude Amelia Andersdotter, diskuze se zúčastní i členové předsednictva České pirátské strany.

„Pirátské hnutí vzniklo mimojiné proto, že v oblastech osobních svobod a lidských práv je legislativa silně zastaralá a neflexibilní. Potřeba nové a důkladnější legislativy v oblasti ochrany osobních údajů se plně ukázala s aktuální kauzou sledovacího programu NSA Prism. Nevidím jinou cestu, než naše požadavky sjednotit a společně vymáhat proti všudypřítomným slídilům,“ vysvětluje Ondřej Profant, garant programového bodu Svoboda informací.

Česká média by tomuto tématu měla věnovat obzvláště bedlivou pozornost. Aféry a mediální skandály okolo sledování běžné populace se totiž poslední dobou stále stupňují, ať už se jedná o kauzy globálního charakteru (Prism, Boundless Informant, další připravované dohody po vzoru ACTA), či pouze lokální povahy (sledování na příkaz asistentky premiéra Jany Nagyové).

„Je důležité, aby se lidé dozvěděli pravdu o sledovacích systémech. Pravdu, o které Pirátská strana hovoří už od svého založení. Chceme přispět k ochraně soukromí jednotlivce, protože si velmi dobře uvědomujeme, že principy svobodné komunikace jsou v jednadvacátém století naprosto stěžejní pro vývoj politické kultury. Narozdíl od ostatních stran chceme občana do rozhodování o veřejném životě zapojit, k tomu pochopitelně patří i zdravé podmínky osobního soukromí. Nikdo se nechce rozhodovat pod dohledem,“ říká Ivan Bartoš, předseda Pirátů.

Podrobnosti o kampani

Organizační informace

Místo:

sál 418, Novotného lávka 5 (přednáškové sály ČSVTS), Praha

Datum:

pondělí 24. 6.

Čas:

13:00-16:00

Pozvánka

Kontakt

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D., předseda Pirátské strany, ivan.bartos@pirati.cz, +420 603 415 378

Ondřej Profant, předseda KS Praha a garant programového bodu Svoboda informací, ondrej.profant@pirati.cz, + 420 607 580 015

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.