• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Pirátská strana mění zkratku: Místo ČPS přijala zkratku Piráti

hmac: : tiskove-zpravy:piratska-strana-meni-zkratku-misto-cps-prijala-zkratku-pirati

Křižanov - 26.6.2011 - tisková zpráva České pirátské strany

Celostátní fórum Pirátské strany proběhlo ve dnech 24.-26.6. 2011 v Křižanově na Vysočině. Celostátní fórum přijalo několik změn stanov, ale hlavní část programu byla kreativní konference OpenSpace.

Hlavní změna stanov spočívá v nahrazení dosavadní zkraky ČPS zkratkou Piráti. Změna zkratky navazuje na rozhodnutí celostátního fóra používat jako značku České pirátské strany označení Pirátská strana a doménu http://www.piratskastrana.cz.

Důvodem pro změnu zkratky byl názor, že Pirátské ideje nelze schovat za bezvýznamnou zkratku. Problémem zkratky ČPS byla její podobnost starým strukturám ODS, ČSSD nebo TOP09. U nich už zkratka nic nevyjadřuje a to je stav, kterému se chceme vyhnout. Je proto lepší se otevřeně prezentovat jako Piráti. Tuto zkratku používají i Piráti v Německu, kteří jsou v současnosti nejúspěšnější Pirátskou stranou se stabilní 2.0 % voličskou podporou.

Na zasedání přednesl předseda Ivan Bartoš výroční zprávu. Zvolil formu vysvědčení, kde u každého bodu svého původního volebního projevu ohodnotil, nakolik se mu ji podařilo splnit. Vysvědčení republikovému předsednictvu pak vystavili i členové, kteří byli nejméně spokojeni s fundraisingem (průměr 4-); celkem dostalo předsednictvo chvalitebnou.

Konference typu OpenSpace umožňuje každému, aby se společně s ostatními věnoval tématům, které ho zajímají. Výsledky diskuse tak budou využity pro rozvíjení důsledků Pirátského programu v oblastech jako svobodný software a zdravotnictví.

Další skupiny se věnovaly připravovaným akcím, práci s dobrovolníky a fundraisingu. Jedna ze skupin OpenSpace se věnovala i připravovanému grafickému manuálu Pirátské strany, do kterého se promítne změna zkratky.

„Zatímco se jiné strany před veřejností uzavírají, naše konference byla skutečně otevřená. Diskusí a workshopů se účastnili i nestraníci a dokonce i lidé, kteří plánují založit vlastní politickou stranu. Sdílení myšlenek je prostě přirozené a nejde zastavit,“ řekl ke konferenci předseda Ivan Bartoš.

Kontakty:Flattr this

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.