• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Piráti zvolili nové předsednictvo

Republikové předsednictvo Aktualizováno. Předsedou Pirátů se stal Ivan Bartoš, který porazil Petra Bajgara z Hranic na Moravě přesvědčivou většinou 57 hlasů proti 14. Prvním místopředsedu Piráti zvolili studenta práv a matematicko-fyzikální fakulty Jakuba Michálka, odborníka Pirátů na copyright (pozn.: není příbuzný s kandidátem na senátora Liborem Michálkem). Lenka Matoušková, ředitelka základní školy a kandidátka na senátorku za Piráty v okrese Benešov, se stala druhou místopředsedkyní. Svou pozici místopředsedy obhájil i Mikuláš Ferjenčík.

~~READMORE~~

Čtvrtý místopředseda byl zvolen v odročeném hlasování v neděli dopoledne. Stal se jím Marcel Kolaja, který o jeden hlas porazil obhájce postu Ivoše Vašíčka. Představení kandidátů proběhlo především elektronicky na internetovém fóru Pirátů. Pro urychlení průběhu voleb volební komise ověřovala totožnost účastníků fóra pomocí QR kódů.

Volba proběhla novým způsobem. Všichni kandidáti nyní potřebují podporu alespoň padesáti procent všech přítomných členů, aby mohli být zvoleni.

Piráti v neděli v 17 hodin schválením nového logotypu ukončili setkání celostátního fóra Pirátů. Celostátní fórum je nejvyšším orgánem strany a celostátního fóra se podle možností účastní každý člen Pirátské strany.

Kontakty

  • Mikuláš Ferjenčík, místopředseda Pirátů, 737 943 770 mikulas.ferjencik@pirati.cz
  • Dana Kozlová, mediální odbor Pirátů, 602 432 407, dana.kozlova@pirati.cz,

Odkazy na životopisy a fotografie zvolených kandidátů:

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.