• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Piráti zahájili volební kampaň s heslem Evropa je naše moře!

Česká pirátská strana se zapojí do voleb do Evropského parlamentu s dalšími 23 pirátskými stranami se společným evropským pirátským programem. Leaderem kandidátky českých Pirátů je jejich předseda Ivan Bartoš.

Česká pirátská strana dnes představila první část své kampaně pro květnové volby do Evropského parlamentu. Za Piráty kandiduje celkem 27 kandidátů, kteří byli vybráni ve stranických dvoukolových volbách. Jsou mezi nimi i čtyři nestraníci, jeden člen Piratenpartei Deutschland a člen politického hnutí Zelení Tomáš Tožička.

Volební program českých Pirátů vychází ze společného evropského programu, který akcentuje typická témata mezinárodního pirátského hnutí jako je svoboda, právo na soukromí, reforma copyrightu či zabránění špehování občanů.

Dalšími zásadními body, které budou kandidáti prosazovat, jsou Informační otevřenost vůči občanům České republiky, transparentnost evropské politiky a řešení dlouhodobě dluhových rozpočtů na úrovni EU i členských států. Pirátský postoj lze označit za eurokritický, ale možné vystoupení z EU odmítají.

Ivan Bartoš, lídr kandidátky a předseda strany, uvádí: “Většina legislativy, která vzniká v České republice, souvisí s rozhodnutími, přijímanými na evropské úrovni. Pokud chceme mít možnost legislativu ovlivňovat ve prospěch voličů tak, aby byla v souladu s pirátským programem, chceme tak činit přímo u zdroje. Navíc Česká republika leží geograficky v samém srdci Evropy a je zbytečné se ptát, zda do Evropy patříme či ne – my v ní totiž logicky jsme. A to, že věci nefungují vždy tak, jak by měly (a někdy dokonce ani ne tak, jak velí zdravý rozum), znamená pouze jedno: pojďme to udělat lépe!”

Kontakt

Ivan Bartoš, předseda Pirátů a leader kandidátky, ivan.bartos@pirati.cz, GSM 603341378

Janek Wagner, pověřený vedením MO, janek.wagner@pirati.cz, GSM 774526359

Odkazy

Kandidátka České pirátské strany - http://www.pirati.cz/volby2014/kandidatka

Volební program České pirátské strany - http://www.pirati.cz/volby2014/program_ep

Fotografie z tiskové konference 3. dubna 2014 - https://www.flickr.com/photos/pirati/sets/72157643349655434/

Plakáty pro volební kampaň - http://goo.gl/vgfsc4

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.