• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Piráti vyzývají veřejnost k zapojení se do konzultace o copyrightu

Zákony a realita Pokud vám připadá doba ochrany autorských děl trvající sedmdesát let od autorovy smrti příliš dlouhá, můžete přispět ke změně autorského zákona sami. Do 5. února máte možnost se zapojit do veřejné konzultace, kterou vypsala Evropská komise a ve které můžete vyjádřit svůj názor.

~~READMORE~~

Na webu Pirátské strany naleznete přehledně zpracováné všechny informace potřebné k zapojení se do konzultace. Kromě odkazů na otázky ke konzultaci a postupu zaslání vašich připomínek naleznete na našem webu i stručný rozbor, který vám pomůže se lépe zorientovat v tématických okruzích formuláře. Více informací zde.

Přístup ke kopírovacímu monopolu může mít významný dopad na podobu Internetu, jak ho nyní známe. Proto žádáme odbornou i laickou veřejnost, aby ke konzultacím přistupovala i v obecných souvislostech, které se přímo netýkají autorských práv (jakými jsou například svobodná výměna informací a právo na soukromí).

„Skrze tuto veřejnou konzultaci mohou občané České republiky ovlivnit změnu legislativy v Bruselu, která se projeví i u nás. Pro Pirátskou stranu je otázka kopírovacího monopolu a jeho uplatňování naprosto zásadní, svou výzvou chceme ale také občany namotivovat k tomu, aby se zajímali o dění v Evropské unii a snažili se na něj působit. Piráti jsou přesvědčeni, že při tvorbě zákonů by měli zákonodárci dbát spíše na hlas veřejnosti než na nátlak lobbistů,“ říká Adam Skořepa, vedoucí mediálního odboru.

Kontakt

Adam Skořepa, vedoucí mediálního odboru, adam.skorepa@pirati.cz

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.