• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Piráti varují před praktikami BSA!

BSA-stop Dne 3.7.2013 se koná tisková konference organizace BSA (Business software alliance), která má v České republice údajně zaštiťovat tažení proti nelegálním kopiím software nejrůznějšího druhu (ať už se jedná o operační systémy, aplikace či programy). Na této konferenci plánuje BSA oznámit zahájení udavačské kampaně, která má za cíl vytvořit systém odměn pro „bonzáky“, kteří přivedou BSA na stopu nelegálně využívaného software.

~~READMORE~~

Pirátská strana získala informaci o pořádání této konference, na které BSA hodlá prezentovat přinejmenším diskutabilní statistiky o dopadu „pirátství“ na zisky nadnárodních korporací. Přesně těch korporací, které svými produkty šmírují své klienty, jak bylo ukázáno v uniklých informacích o projektu PRISM. Zároveň hodlá BSA představit nové způsoby boje proti softwarovým pirátům. Její řešení vzbuzuje ohromnou kontroverzi, neboť BSA navrhuje systém motivačních odměn pro lidi, kteří ji „přivedou na odhalení a přispějí tak k usvědčení uživatelů nelegálního software“. Jinými slovy BSA hodlá rekrutovat běžné občany k tomu, aby jí za peníze udávali firmy, které údajně nemají v pořádku licence k užívání programového vybavení jejich počítačů.

„To je věc určité úrovně morálního vědomí, kdy člověk umí rozlišit, kdy je potřeba něco ohlásit, aby bylo zabráněno poškození, ublížení někomu, kdo se nedokáže sám účinně bránit. Přepadení, zneužívání, okradení stařenky, rozkradení materiálu na stavbu domova důchodců, trafiky pro politiky a další podobné případy. Ale nabízet prachy za udávání, navíc v případě, že škoda je naprosto pofidérní, to je podstatně horší než domnělý přestupek sám,“ vyjadřuje své překvapení nad praktikami BSA Lenka Matoušková, místopředsedkyně Pirátů.

Piráti varují podnikatele před chystající se křížovou výpravou agentů BSA (jinak než „agent“ to už nazvat nelze) a doporučují malým firmám, aby přešly na využívání svobodného software, čímž se vyhnou jakýmkoliv problémům s dráby a udavači korporací, které ani nejsou schopny svým klientům zajistit soukromí jejich osobních údajů před lačným pohledem zpravodajských služeb.

Kontakt

PhDr. Lenka Wagnerová, místopředsedkyně Pirátů, lenka.wagnerova@pirati.cz, 605 583 724

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.