• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Nový web Pirátů zapojuje do politiky příznivce

Pracovní schůze mediálního odboru při přípravě webu a krajských voleb. Pirátská strana dnešním dnem spouští zcela nový stranický web. Oproti staré prezentaci nabízí řadu nových funkcí, mnohem snadnější správu a již svým vzhledem rozpoutává debatu o kopírování v digitálním prostředí.

Nový pirátský portál postavený na svobodném systému dokuwiki otevírá úplně nové možnosti pro zapojení většího množství uživatelů. ~~READMORE~~ Web pirati.cz integruje stránky jednotlivých krajských sdružení, které byly až dosud roztříštěné, a stejně jako Wikipedie umožňuje uživatelům stránek, aby sami upravovali a vylepšovali obsah webu:

„Naši příznivci tak budou moci například sami vkládat do webu vlastní návrhy Pirátských bannerů nebo opravovat překlepy. Titulní stranu webu a číslo bankovního účtu budeme samozřejmě spravovat sami, ale zapojení příznivců bude v českém politickém prostředí bezprecedentní,“ říká Jakub Michálek, jeden ze správců webu.

Spuštění nového webu schválil republikový výbor jednomyslně.

„Snažíme se tak dále rozvíjet koncept politiky na principu wiki. To znamená využívat nadšení dobrovolníků, umožnit každému, aby se zapojil, a zcela se otevřít veřejnosti. Na webu tak najdete rozhodnutí všech stranických orgánů a jeho obsah smíte volně kopírovat a sdílet,“ popisuje koncepci webu Jakub Michálek.

Vzhled Pirátského webu připomíná největší český internetový portál Seznam.cz.

„Chtěli jsme se přiblížit i lidem, pro něž jsou počítače obtížný terén a pro které může být Seznam synonymum pro Internet. Nejsme strana jednoho tématu a máme co nabídnout i lidem, kteří se s prostředím Internetu teprve sžívají,“ říká místopředseda Mikuláš Ferjenčík.
„Piráti jsou hraví lidé, a protože se nám toto rozvržení stránky líbilo a bylo pro naše účely vhodné, prostě jsme ho použili. Nikdo nemá monopol na konkrétní rozvržení nebo barvu internetové stránky,“ doplňuje Mikuláš Ferjenčík.

Odkazy

Kontakt

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.