• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Piráti si volí celostátního lídra pro letošní volby do poslanecké sněmovny

13. ledna 2017, Praha. Volebního lídra volí celostátní fórum Pirátů, tedy všichni členové Pirátské strany, v internetovém hlasování. První kolo volby začalo v pátek 13. ledna v 11:00 a skončí v pondělí 16. ledna ve 23:00. Zvolený lídr si následně vybere kraj, ve kterém chce kandidovat z čelního místa kandidátky z regionů, které ho do volby nominovaly. O post volebního lídra se uchází Ivan Bartoš, předseda Pirátů a Mikuláš Peksa, vedoucí zahraničního odboru České pirátské strany a člen předsednictva Evropské Pirátské strany, což je asociace Pirátských stran v Evropě. Bartoš získal celkem devět krajských nominací, Peksa čtyři.

~~READMORE~~

Ivan Bartoš ke své kandidatuře říká: „Každým rokem Piráti zapouštějí kořeny v reálné politice České republiky. Z dat, která máme k dispozici, odhaduji, že mezi voliči i nevoliči máme potenciál téměř 15 procent. Věřím, že výsledky dosavadní práce v krajích, městech i v celostátní politice ukazují, že volbou Pirátů mohou občané jedině získat. Jsem přesvědčený, že se nám letos dobrou strategií podaří výsledek „těsně před branami“ pokořit a sněmovnu dobudeme. Pirát ví.“
Mikuláš Peksa, druhý kandidát na volebního lídra Pirátů říká: „Chci ukázat, že už nejsme jen parta nadšenců, ale významná mezinárodně propojená protikorupční síla, schopná dlouhodobě obstát i na parlamentní úrovni. Musíme být tou přirozenou první volbou pro sociálně-liberální voliče, která v české politice dosud chyběla,“

Do letošních sněmovních voleb se Piráti rozhodli jít samostatně. Je to vůle velké většiny členské základny. Budou mít otevřené kandidátky, na kterých mohou být i aktivní osobnosti mimo stranu, například z lokálních politických subjektů, se kterými nalezneme programovou shodu.

Jak je u Pirátů tradicí, v kampani se budou opírat o množství dobrovolníků, protože jsou strana vzniklá „zdola“ z lidí, kteří chtějí zlepšit politiku. Na letošek připravují největší dobrovolnickou kampaň ve své historii. Strukturu pro zapojování dobrovolníků Piráti budují dlouhodobě, s cílem pomoci aktivním občanům v regionech s účastí na místní i celostátní politice.

Pirátský volební program nyní sestavují odborníci z řad Pirátů. Program připomínkují členové a příznivci Pirátů, ale také odborníci z celého politického spektra. Piráti stojí o zpětnou vazbu i od lidí, kteří k nám názorově nezapadají.

Profily kandidátů

Ivan Bartoš, předseda strany, ivan.bartos@pirati.cz, 603 415 378
Mikuláš Peksa, vedoucí zahraničního odboru, mikulas.peksa@pirati.cz, 605 101 249

Volení systém

V prvním kole mají všichni členové Pirátů dva hlasy, případně se mohou hlasování zdržet. Do druhého kola postoupí kandidáti, jejichž podpora překoná 50 % hlasujících. Pokud je postupující kandidát jediný, je zvolen rovnou v prvním kole.

Hlasování

Volba probíhá hlasováním na tomto odkazu, kde budou po vypršení doby hlasování vidět i výsledky.

Kontakt

Mikuláš Ferjenčík, mikulas.ferjencik@pirati.cz, šéf mediálního odboru Pirátů, 737 943 770

Profily kandidátů

Ivan Bartoš, předseda strany, ivan.bartos@pirati.cz, 603 415 378
Mikuláš Peksa, vedoucí zahraničního odboru, mikulas.peksa@pirati.cz, 605 101 249

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.