• @Registrovani priznivci má oprávnění číst
  • @Republikove predsednictvo má oprávnění mazat
  • @Celostatni forum má oprávnění číst
  • @TZ má oprávnění mazat
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Piráti schválili základní programová témata do nadcházejících voleb

Pyrát na střeše Piráti jdou do voleb s třemi tématy: Svobodný přístup k informacím, Reforma demokracie a Vzdělanostní společnost.

V povinném zveřejňování informací spatřují jeden z hlavních prostředků znesnadňujících korupci a zneužívání funkcí. V boji za zveřejňování informací Piráti navazují na úspěchy svých členů. Například Luděk Maděra (lídr Zlínského kraje) u Nejvyššího správního soudu vymohl rozsudek, který nařizuje úřadům zveřejňovat platy a odměny úředníků. Současný stav tento aktivista hodnotí slovy: „Zákon o svobodném přístupu k informacím občanům žádné informace nezaručuje. Pokud úředníci informace neposkytnou, neexistuje žádná možnost je k tomu donutit.“

Piráti chtějí přiblížit rozhodování lidem a omezit vliv politiků. Stabilní výkon veřejné správy chtějí opřít o urychlené uvedení služebního zákona v platnost.

Piráti vidí prosperitu společnosti v rozvoji moderních technologií a poskytování globálních internetových služeb. Vhodná legislativa může do České republiky např. přilákat provozovatele datových úložišť.

Úplnou verzi dlouhodobého programu naleznete na http://www.pirati.cz/program/start

Kontakt

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek, místopředseda Pirátů, jakub.michalek@pirati.cz, 775 978 550

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.