• @tz has delete permissions
  • @cen_p has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Piráti razantně posílili mezi studenty

Hlasování studentů Další pokračování projektu studentských voleb potvrdilo silnou podporu Pirátské strany mezi mladými lidmi. Oproti roku 2010 vzrostly preference Pirátů ze 7 na 13 %, což jim vyneslo 4. příčku.

Průzkum podtrhl význam Internetu pro generaci prvovoličů. ~~READMORE~~ Internet se stává hlavním prostředkem komunikace, zábavy a získávání informací. Ochrana Internetu před opakovanými pokusy o cenzuru a šmírování je proto stále aktuálnějším tématem.

Za klíčové považují Piráti také interaktivní využití Internetu k politickému rozhodování a kontrole veřejné správy přímo občany.

Ivo Vašíček, místopředseda Pirátské strany, k výsledkům studentských voleb říká: „Naše politika vytváří prostor pro uplatnění názorů internetové generace, jsem proto rád že nám rozumí.“

Oproti roku 2010 stoupla podpora Pirátů mezi středoškoláky téměř na dvojnásobek. „Rodiče by se měli zeptat svých dětí, proč volí Piráty,“ dodal místopředseda Mikuláš Ferjenčík.

hmac: : tiskove-zpravy:pirati_razantne_posilili_mezi_studenty

I k tomuto průzkumu veřejného mínění mají Piráti metodické výhrady, autoři například zbytečně zúžili okruh stran, z nichž mohli respondenti vybírat. „Jsme ovšem přesvědčeni, že naše silné postavení mezi středoškolskými studenty průzkum dokládá věrohodně,“ uzavírá Ferjenčík.

Ilustrační fotografie pochází z bookletu Jeden svět na školách.

Kontakt

Mikuláš Ferjenčík, místopředseda Pirátů, 737 943 770.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.